SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IMM: Onet najbardziej opiniotwórczy w sierpniu, w czołówce Wirtualnemedia.pl

Liderem najnowszego, sierpniowego rankingu najczęściej cytowanych mediów w Polsce jest portal Onet, który wyprzedza "Rzeczpospolitą" i TVN24. W czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów internetowych po raz kolejny są Wirtualnemedia.pl, z awansem o jedną pozycję.

Article

Ranking ogólny niezmienne od ponad roku otwiera Onet.pl z wynikiem 5,2 tys. publikacji. Wśród materiałów redakcji, które były najczęściej upowszechniane w innych mediach, znalazła się m.in. sprawa ustępstw Polski w przedmiocie immunitetu dla amerykańskich żołnierzy podczas negocjacji z USA nad Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej (EDCA), czy rozmowa z Bronisławem Komorowskim, który ze względu na obawę przez zarażeniem się koronawirusem zapowiedział swoją nieobecność w Zgromadzeniu Narodowym, w którego trakcie Andrzej Duda został oficjalnie zaprzysiężony na drugą kadencję.

Miejsce drugie zajął dziennik "Rzeczpospolita", którego artykuł wraz z sondażem na temat projektu wydzielenia Warszawy i przyległych do niej powiatów z województwa mazowieckiego był szeroko udostępniany w innych materiałach mediowych.

Na miejscu trzecim uplasowała się stacja TVN24 między innym za sprawą wypowiedzi na antenie rzecznika rządu Piotra Müllera nt. formy wypłacania świadczeń 500 plus, czy sankcji finansowych dla przedsiębiorstw, które nie przestrzegają obowiązujących zaleceń sanitarnych.

W rankingu ogólnym IMM za sierpień znalazło się ogółem pięć tytułów prasowych, trzy stacje radiowe, cztery kanały telewizyjne oraz trzy serwisy internetowe.

Wirtualnemedia.pl w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów internetowych

W kategorii mediów internetowych podium tworzą Onet.pl (5,2 tys. cytowań), Wp.pl z wynikiem 2 tys. cytowań oraz Money.pl, cytowany ponad 900 razy między innymi za sprawą wywiadu z początku sierpnia z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, w którym polityk zapowiadał większe kontrole odnośnie do przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Na miejscu piątym znalazły się Wirtualnemedia.pl, cytowane przez inne media w sierpniu 558 razy. Na naszych łamach informowaliśmy m.in. o zapowiadanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nowych stawkach abonamentu RTV, a także o ponownym powołaniu Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

  

Najczęściej cytowane media - telewizja i radio

Tytuł najbardziej opiniotwórczej stacji telewizyjnej w sierpniu, niezmiennie od początku roku 2020, zajmuje stacja TVN24 z wynikiem ponad 3,3 tys. cytowań. Na miejscu drugim znalazł się Polsat News, który na podium także utrzymuje się już od stycznia br., a za nim TVPinfo z wynikiem 716 wzmianek. O dwie pozycje w stosunku do lipca br. podniosła się też w rankingu TV Trwam.

Wśród stacji radiowych liderem cytowalności było RMF FM, którą w styczniu cytowano 2,2 tys. razy. Na miejscu drugim, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, znalazł się Program I Polskiego Radia z wynikiem ponad 1 tys. powołań.

Czołówkę zamyka natomiast Polskie Radio 24 cytowane w sierpniu 891 razy.

Najczęściej cytowane media biznesowo-ekonomiczne

W kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomicznym i biznesowym na pierwszym miejscu znalazła się "Rzeczpospolita", za nią "Dziennik Gazeta Prawna" i "Puls Biznesu", który cytowany był 418 razy.

W podkategorii mediów biznesowo-ekonomicznych w internecie liderem był serwis Money.pl, który wyprzedził Businessinsider.pl. Podium z wynikiem 257 wzmianek zamyka Bankier.pl. Pozycję czwartą i piątą zajmują kolejno portal 300gospodarka.pl i WNP.pl.

Najbardziej opiniotwórcze media regionalne

W rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych sierpnia na pierwszym miejscu, ze wzrostem aż o sześć pozycji w rankingu, znalazło się Radio Gdańsk, cytowane 250 razy. Tuż za nim uplasowało się Radio Wrocław, którego miejsce poszybowało aż o osiem miejsc w górę. Miejsce trzecie natomiast ze wzrostem o sześć oczek zajął "Głos Wielkopolski".

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Miejsce pierwsze i drugie w kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, zajęły kolejno tytuły "Rzeczpospolita" – cytowana ponad 3,4 tys. razy i "Dziennik Gazeta Prawna" z wynikiem 1,7 tys. powołań.

Podium zamyka natomiast "Super Express", którego pozycja wzrosła o dwa miejsca względem lipca br. między innymi dzięki donosom redakcji, iż ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski wakacje spędzał na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie).

Miejsce pierwsze  w kategorii tygodników i dwutygodników zajął dwutygodnik "Wspólnota" (679 cytowań), na który w związku z publikacją rankingu zamożności polskich samorządów za rok 2019 powoływano się 679 razy.

Na drugim miejscu natomiast znalazł się "Wprost" (440 cytowań), na łamach którego wypowiadał się między innymi prezydent Andrzej Duda. Czołówkę tej kategorii z wynikiem 323 cytowań zamyka tygodnik "Sieci", który między innymi opublikował wywiad z premierem Matuszem Morawieckim.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 41 260 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 sierpnia 2020 roku.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IMM: Onet najbardziej opiniotwórczy w sierpniu, w czołówce Wirtualnemedia.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radioman
Wymowny jest całkowity brak radiowej Trójki w tym zestawieniu.
0 4
odpowiedź