SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w maju, wysoko Wirtualnemedia.pl

W maju najczęściej cytowanym medium była telewizja TVN24, która wyprzedziła RMF FM i TVN - wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. W czołówce najczęściej cytowanych portali internetowych ponownie znalazł się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Na informacje podawane przez TVN24 inne media powoływały się 2877 razy. Podium uzupełniają RMF FM i TVN. Największą uwagę dziennikarzy ponownie przykuł temat protestu rodziców osób niepełnosprawnych. Chętnie informowano również o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz kontroli CBA w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

W czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów znalazły się cztery stacje telewizyjne, trzy radiowe, pięć tytułów prasowych i trzy serwisy internetowe.

 

Liderem "Rzeczpospolita"

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik „Rzeczpospolita”, na której doniesienia powoływano się w maju 1974 razy. Kolejne miejsca zajęły „Gazeta Wyborcza” (1322 cytowania)  oraz „Fakt” (1153 cytowania).

„Rz” zawdzięcza pierwszą pozycję informacjom w sprawie wyników sondażu IBRiS na temat poparcia dla partii politycznych.

Rekord Wirtualnemedia.pl


Liderem cytowań portali internetowych jest Wirtualna Polska, na której newsy powoływano się w innych mediach w maju 1686 razy. Pozycję lidera WP zawdzięcza wywiadowi z Łukaszem Skorupskim.

Podium uzupełniają Onet.pl oraz wPolityce.pl. Informacje portalu Wirtualnemedia.pl cytowano natomiast 306 razy - to najlepszy wynik naszego portalu w historii badania IMM.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem maja okazały się „Sieci Prawdy” z liczbą 278 wzmianek. Na drugim miejscu znalazł się „Wprost”, cytowany w innych mediach 235 razy. Trzecie miejsce przypadło tygodnikowi „Polityka” (177 cytowań).

Pozycję lidera „Sieci Prawdy” uzyskały dzięki informacjom o możliwości wyłudzeń finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Trzy najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne w Polsce to TVN24 (2877 wzmianek), TVN (2346 wzmianek) i TVP Info (825 wzmianek).

RMF FM (wzmiankowane 2439 razy) zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych, wyprzedzając Radio ZET (1241 cytowań) oraz PR1 (861 cytowań). Swoją pozycję RMF FM zawdzięcza informacjom na temat protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

„Dziennik Gazeta Prawna” uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Na informacje gazety inne media powoływały się 607 razy. "DGP" wyprzedza m.in. „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu znalazło się Radio Szczecin (245 cytowań) dzięki informacji o agencji towarzyskiej, która funkcjonuje w szczecińskim apartamencie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Na drugim miejscu uplasowało się Radio Gdańsk (171 wzmianek), a za nim Radio Plus (143 wzmianki).

„Perspektywy” z liczbą 670 wzmianek znalazły się w maju na pierwszym miejscu wśród miesięczników, dzięki najnowszemu rankingowi szkół wyższych.

Badanie przeprowadzono na podstawie 30 155 przekazów z mediów (materiałów prasowych, programów radiowych, telewizyjnych i materiałów z portali internetowych) z okresu od 1 do 31 maja 2018 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 31 584 razy (25 960 razy w portalach internetowych, 3 148 w prasie, 1 847 w telewizji i 629 w radio).

Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism, wybrane programy w stacjach telewizyjnych (TVP1, TVP2, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, POLSAT, Polsat News, Polsat News2) i rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM) oraz portale internetowe, na których regularnie pojawiają się nowe treści, z wyłączeniem źródeł o charakterze agregatorów treści i agencji informacyjnych. Analiza nie obejmuje materiałów z social media i komentarzy umieszczanych pod artykułami w portalach internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w maju, wysoko Wirtualnemedia.pl

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
he he he
Ludzie, no nie róbcie jaj.... przecie to czystej wody szczujnia...
18 11
odpowiedź
User
nie rozumiem
Skoro oni są najbardziej opiniotwórczy, to czemu PIS rządzi???
21 8
odpowiedź
User
Kłos
Komedia a nie wyniki. Wszystkie media antyrządowe powoływały się na same na siebie. RmfFM powoływał się na TVN24 a TVN24 na RmfFM i TokFM.
17 10
odpowiedź