SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Męskie Granie najlepsze w Polsce, a Immowelt w Europie w zestawieniu YouTube AdsLeaderboard 2017. „Polskie marki to europejski poziom”

YouTube ogłosił listy reklam najchętniej oglądanych przez użytkowników z Polski oraz z Europy w 2017 roku. Pierwsze miejsce polskiego rocznego zestawienia YouTube AdsLeaderboard 2017 zdobył spot Męskie Granie. 2017. Męskie Granie Orkiestra - Nieboskłon. W skali europejskiej najchętniej oglądana była reklama niemieckiego portalu Immowelt. - Najlepsze spoty to historie oparte na emocjach, polska branża dorównuje z powodzeniem europejskiemu i światowemu poziomowi - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Tomasz Czudowski, szef marketingu YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej.

Article

Na początku każdego roku YouTube ogłasza ranking najpopularniejszych reklam, którego zwycięzcy są wybierani na podstawie algorytmu uwzględniającego dane takie jak wyświetlenia, czas oglądania i udostępnienia.

W komunikacie informującym o opublikowaniu AdsLeaderboard 2017 YouTube podkreśla, że użytkownicy coraz częściej spędzają swój czas w serwisie konsumując coraz więcej treści, wśród nich również reklamy.

Kluczem do sukcesu, który zapewnił markom miejsce na liście okazały się w minionym roku emocje i muzyka - zwycięskie spoty opowiadały historie, zbliżały internautów do ich bohaterów, zapraszały do ich domów i budowały z nimi więź. Często w takt dobrej muzyki. Wyróżnione reklamy poruszały również ważne wątki społeczne - sytuację uchodźców czy problem stereotypowych wyobrażeń na temat płci i przypisywania im ról w społeczeństwie. To co łączy wszystkie zwycięskie spoty to jasny komunikat, który budzi emocje, a następnie kształtuje odbiór głównego przekazu.

Tomasz Czudowski, szef marketingu YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej oceniając w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl tegoroczne rezultaty polskiego i europejskiego zestawienia YouTube AdsLeaderboard zwraca uwagę na kilka wynikających z niego kierunków i tendencji.

- Analizując tegoroczne spoty, które znalazły się w polskim zestawieniu zauważyliśmy dwa dominujące trendy - podkreśla Tomasz Czudowski. - Pierwszy zbudowany na historiach bliskich każdemu z nas, drugi oparty na sile muzyki. To co łączy oba, to emocje. Wszystkie zwycięskie spoty miały jasny komunikat, który angażował konsumentów, zbliżał ich do bohaterów, zapraszał do ich domów i budował z nimi więź. Na polskiej liście znalazły się aż trzy reklamy Allegro, które już od dawna podbijają serca internautów. Użytkownicy YouTube to szczególne audytorium, które świadomie decyduje o wyborze treści.

Menedżer YouTube’a przypomina, że globalnie codziennie na YouTube wyświetlany jest miliard godzin filmów, a platformę odwiedza ponad 1,5 mld zalogowanych użytkowników w miesiącu. Część tej uwagi skupiają reklamy.

- Niezależne badania wskazują, że średni wskaźnik widoczności reklam na YouTube wynosi 95 proc. To prawie 30 proc. więcej niż globalna średnia dla reklam online i na urządzeniach mobilnych. Liczba imponująca, ale pamiętajmy, że platforma miesięcznie dociera już do 77 proc. polskich internautów - zaznacza Czudowski. – Z zestawienia widać, że polskie marki i agencje mogą walczyć na rynku absolutnie bez żadnych kompleksów. Branża konkuruje ze sobą już nie tylko lokalnie – pomysły i kreacje tworzone są z myślą o internautach, czyli globalnym audytorium. Co do motywów, na europejskiej liście znalazły się dodatkowo spoty, które poruszały ważne wątki społeczne - sytuację uchodźców, czy problem stereotypowych wyobrażeń na temat płci i przypisywania im ról w społeczeństwie.  Jednak kluczem do sukcesu wszystkich zwycięskich marek jest bezapelacyjnie sztuka budzenia emocji.

Zdaniem Czudowskiego sukcesywnie zmienia się sposób oglądania filmów na YouTube. Platforma jest dziś równie często uzupełnieniem, jak i alternatywą dla telewizji.

- Coraz częściej YouTube jest odtwarzany na ekranach telewizorów, choć wciąż największą popularnością cieszą się ekrany urządzeń mobilnych - przyznaje nasz rozmówca. -  W ciągu ostatniego roku czas oglądania filmów w aplikacji mobilnej YouTube wzrósł w Polsce o ponad 85 proc. Ten zdecydowany wzrost mobilnego odtwarzania pokazuje nam jak bardzo istotne jest rozwijanie formatów reklamowych, które są o wiele bardziej przyjazne dla użytkowników smartfonów. Mowa tu na przykład o formacie „BumperAds” czyli sześciosekundowych reklamach. To wystarczający czas by nie zirytować, a zaintrygować mobilnego internautę.

Zdaniem Czudowskiego rok 2018 będzie obfitował w wiele nowych rozwiązań reklamowych, o których serwis zamierza informować na bieżąco klientów i ich agencje.

- Cel jaki nam przyświeca na najbliższe miesiące to szybkie adaptowanie rozwiązań reklamowych YouTube do ciągle zmieniającego się zachowania użytkowników i zapewnienia reklamodawcom najwyższego zwrotu z inwestycji każdej z tych interakcji – zapewnia Czudowski. - To będzie oznaczało dalsze ulepszenia w rozpoznawaniu sygnałów od użytkowników i możliwości coraz bardziej wnikliwej segmentacji ze względu na intencje zakupowe, zainteresowania czy stadium życia w którym się obecnie znajdują (precision marketing). Będzie to też rok mocniejszego „zaprzężenia" machine learning do serwowania reklam, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce. Oczywiście patrzymy też na możliwości usprawnienia narzędzi do planowania kampanii wideo i pomiaru ich efektywności. Równolegle wprowadziliśmy właśnie zmiany zasad monetyzacji w programie partnerskim dedykowanym twórcom. Teraz treści konkretnego youtubera muszą zostać obejrzane przez widzów przynajmniej przez 4 tys. godzin, a kanał musi osiągnąć poziom minimum tysiąca subskrybentów. Wszystko to w trosce o jakość prezentowanych treści - zapewnia regionalny szef marketingu w YouTube.

W Polsce na podium rocznego zestawienia znalazły się spoty Męskie Granie. 2017. Męskie Granie Orkiestra - Nieboskłon, Obejrzyj wyjątkowy teledysk i wesprzyj z nami 25. Finał WOŚP! oraz Poznaj historię Stefana #weekending.


Oto pełna polska lista YouTube AdsLeaderboard 2017 r.
1. Męskie Granie. 2017. Męskie Granie Orkiestra – Nieboskłon
Marka: MęskieGranie
Agencja kreatywna: VML
Agencja mediowa: SMG

2. Obejrzyj wyjątkowy teledysk i wesprzyj z nami 25. Finał WOŚP!
Marka: Play
Agencja kreatywna: Człowiek Warga, twórca kanału Z Dupy, R.A.U
Agencja mediowa: MediaCom

3. Poznaj historię Stefana #weekending
Marka: ING Bank Śląski
Agencja kreatywna: Gong
Agencja mediowa: MullenLowe Media Hub

4. CLEO - Coraz bliżej Święta | #Dziekuje
Marka: Coca-Cola Polska
Agencja kreatywna: Coca-Cola Poland Services
Agencja mediowa: MediaCom

5. Gang Świeżaków 2
Marka: Biedronka
Agencja kreatywna: Duda Polska
Agencja mediowa: MEC


6. To czego szukasz, jest bardzo blisko... | Bal
Marka: Allegro
Agencja kreatywna: Bardzo
Agencja mediowa: Allegro

7. Jajka Hatchimals UNBOXING Open BOX
Marka: Hatchimals Polska
Agencja kreatywna: TalentMedia
Agencja mediowa: TalentMedia

8. Podziel się tym, co masz cennego | Czego szukasz? | Talizman
Marka: Allegro
Agencja kreatywna: Bardzo
Agencja mediowa: Allegro

9. Wyciśnij z życia jak najwięcej...| Lemoniada
Marka: Allegro
Agencja kreatywna: Bardzo i Moon
Agencja mediowa: Allegro

10. Historia pewnej miłości… | Maffashion i Czarek z Abstrachuje.TV #TasteTheFeeling
Marka: Coca-Cola Polska
Agencja kreatywna: MediaCom Beyond Advertising
Agencja mediowa: MediaCom

Na szczycie europejskiej listy YouTube AdsLeaderboard 2017 znalazły się spoty promujące marki Immowelt, YouTube Spotlight oraz Nettotv.

Poniżej pełne europejskie zestawienie YouTube AdsLeaderboard 2017 r.

1. Wohne wie auchimmoduwillst! #fuerimmo | Vollversion | immowelt.de
Marka: Immowelt
Agencja kreatywna: FYFF AG
Agencja mediowa: In-house

2. #MoreThanARefugee
Marka: YouTube Spotlight
Agencja kreatywna: We are social
Agencja mediowa: Essence

3. DieOster-Überraschung – #DerWahreOsterhase
Marka: Nettotv
Agencja kreatywna: Jung von Matt
Agencja mediowa: OMD

4. Clash of Clans: How Do We Get OverThere? (Update Teaser)
Marka: Clash of Clans
Agencja kreatywna: Barton F. Graf
Agencja mediowa: In-house

5. John Lewis Christmas Ad 2017 - #MozTheMonster
Marka: John Lewis
Agencja kreatywna: adam&eveDDB
Agencja mediowa: Manninh Gottlieb OMD

6. OLX.ro - Indemnizatia de #bebebine
Marka: OLX Romania
Agencja kreatywna: Saatchi&Saatchi + The Geeks
Agencja mediowa: Conversion

7. M&S Christmas TV Ad 2017 | Paddington & The ChristmasVisitor #LoveTheBear
Marka: M&S
Agencja kreatywna: Grey London
Agencja mediowa: Mindshare

8. Samsung Galaxy S8 and S8+: OfficialIntroduction
Marka: Samsung
Agencja kreatywna: Cheil
Agencja mediowa: Starcom Worldwide

9. Heineken | WorldsApart | #OpenYourWorld
Marka: Heineken
Agencja kreatywna: Publicis London
Agencja mediowa: Mediavest Spark

10. EATKARUS – EDEKA Werbung #issso
Marka: EDEKA
Agencja kreatywna: Jung von Matt
Agencja mediowa: OMD

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Męskie Granie najlepsze w Polsce, a Immowelt w Europie w zestawieniu YouTube AdsLeaderboard 2017. „Polskie marki to europejski poziom”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Allegro i tak najlepsze:)
9 8
odpowiedź
User
Sam
Moja ostatnia wypłata wyniosła 2500 $ za pracę online 12 godzin w tygodniu. Przyjaciółka mojej siostry od miesięcy liczy już 8 tysięcy, a ona pracuje około 30 godzin tygodniowo. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było, kiedy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieskończony.

Oto, co robię .............. >>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.E­a­r­n­5­5.c­o­m™
9 9
odpowiedź