SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio ZET najczęściej cytowane, Wirtualnemedia.pl w top 5 portali

W czerwcu br. najczęściej cytowanym polskim medium było Radio ZET. Wśród serwisów internetowych liderem była Wirtualna Polska, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w czerwcu br. na fotelu lidera znalazło się Radio ZET, wyprzedzając radio RMF FM i dziennik "Rzeczpospolita". Na kolejnych miejscach uplasowały się dzienniki "Gazeta Wyborcza" i "Fakt".

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 7 tytułów prasowych, po 3 stacje telewizyjne i radiowe oraz 2 serwisy internetowe.

W czerwcu media często poruszały temat przyjmowania przez Polskę uchodźców, powołania Małgorzaty Sadurskiej do składu zarządu PZU na stanowisko wiceprezesa oraz afery Amber Gold. Ponadto kontynuowano temat ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych czerwca znalazła się "Rzeczpospolita", która wyprzedziła "Gazetę Wyborczą" i "Fakt". Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "W Sieci", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, były "Perspektywy".Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVP Info, a na trzeciej - Polsat News.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie Radia ZET, a na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM i PR1.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Wirtualną Polskę, za którą uplasowały się serwisy wPolityce.pl i Onet.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 71 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w czerwcu br. było Radio Szczecin. Na drugim miejscu znalazło się Radio Gdańsk, a na trzecim - Radio Kraków.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5658 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-30 czerwca 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 5732 razy (3022 razy w prasie, 1997 w telewizji i 713 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET najczęściej cytowane, Wirtualnemedia.pl w top 5 portali

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czy to naprawdę tak jest
Portal internetowy wp.pl to chyba jakiś żart w tym zestawieniu - chyba że w totalnej głupocie i wszelkich innych głupotach. Po ogarnięciu ich, komentarzach i nie tylko na ich temat - stwierdzam że jest to jedna z najgorszych stron w internecie - coś tak głupiego i beznadziejnego że nie odwiedzam tej strony jak gdyby było to coś bardzo złego, zagrażającego...
11 11
odpowiedź
User
Marcin
Jedną fajna rzeczą w Radiu Zet to wiadomości, reszta to kompletne dno, szczególnie obecnie muzyka
9 8
odpowiedź
User
fdd
Jedną fajna rzeczą w Radiu Zet to wiadomości, reszta to kompletne dno, szczególnie obecnie muzyka
strone mają całkiem ok
8 8
odpowiedź