Najlepsi dziennikarze ekonomiczni

Rozstrzygnięto konkurs dla dziennikarzy ekonomicznych

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Narodowy Bank Polski we współpracy z Reuters-Polska i Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich zakończył II edycję Nagrody im. Władysława Grabskiego - konkursu na najlepsze publikacje prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej w 2003 roku.

Celem konkursu jest wyróżnianie dziennikarzy przygotowujących wartościowe artykuły, audycje i programy, które przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach - dla dziennikarzy prasy ogólnopolskiej i agencji prasowych, prasy regionalnej i lokalnej, rozgłośni radiowych ogólnopolskich i regionalnych oraz telewizji ogólnopolskiej i regionalnej.

W tym roku na konkurs dziennikarze nadesłali 62 zgłoszenia, w tym ponad połowę do kategorii "prasa ogólnopolska".

Kapituła Nagrody im. Władysława Grabskiego, w skład której weszli: prof. Cezary Józefiak, Przewodniczący Kapituły, prof. Janusz Beksiak, Stefan Bratkowski, Dariusz Filar, Marcin Grajewski, Marta Karpińska, Ryszard Petru, Paweł Samecki oraz Grzegorz Wójtowicz podjęła następujące decyzje:

W tej kategorii nagrodę główną otrzymał Witold Gadomski z "Gazety Wyborczej", a wyróżnienie Joanna Solska-Czerska z tygodnika "Polityka".

W kategorii prasy regionalnej i lokalnej nagrodę główną otrzymał, po raz drugi z rzędu, Jarosław Latacz z "Dziennika Zachodniego". Kapituła wyróżniła także Beatę Chomątowską z "Dziennika Polskiego" i Karola Poznańskiego z Regionalnej Agencji Informacyjnej.

W kategorii radio nagrodę główną otrzymał Cezary Szymanek z Radia PiN, a wyróżnienie Mariusz Gierszewski z Radia ZET.

W kategorii telewizja kapituła nie przyznała nagrody głównej, ale postanowiła wyróżnić Marię Wojciechowicz-Litowczenko z Astra TV Studio.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"