SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Salesforce, Hilton i Mars najlepszymi miejscami do pracy (TOP 25)

Firma informatyczna Salesforce znalazła się na czele rankingu 25 najlepszych międzynarodowych miejsc pracy, opracowanego przez instytut Great Place to Work.

fot. Flickr.comArticle

Firma Salesforce utrzymała pozycję lidera zdobytą w zeszłorocznej edycji listy. Drugie miejsce należy do Hilton Worldwide, a trzecie do firmy produkcyjnej Mars.

W ujęciu branżowym firmy z sektora IT (32%) i firmy produkcyjne (20%) nadal są najliczniej reprezentowanymi branżami. Kolejne sektory pod względem wielkości udziału w TOP 25 to: usługi finansowe i ubezpieczenia (16%) oraz usługi profesjonalne, hotele i restauracje, ochrona zdrowia (po 8%).

W podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm w zestawieniu ma Wielka Brytania (20 spółek). Na dalszych pozycjach uplasowały się: Indie (18), USA i Meksyk (po 14) oraz Brazylia i Kanada (po 12 firm).

Polska zachowuje od kilku lat stabilną pozycję w połowie stawki. W tym roku nasz kraj reprezentuje 6 spółek: Cisco Poland, Mercedes-Benz Bank, Cadence Design Systems, EY oraz 3M Poland i 3M Service Center EMEA.

25 najlepszych miejsc pracy na świecie zostało wyłonionych spośród ponad 7 tys. firm – laureatów konkursu Great Place to Work w 58 krajach, w których działa instytut. Kryteriów, jakie trzeba spełnić, aby znaleźć się wśród najlepszych międzynarodowych firm na świecie, jest kilka. Firma musi być laureatem co najmniej 5 krajowych list najlepszych miejsc pracy i zatrudniać co najmniej 5 tys. pracowników na całym świecie, przy czym 40% z nich powinno pracować poza krajem, w którym znajduje się siedziba główna firmy. Dodatkowe punkty przyznawane są za liczbę krajów, w których została przeprowadzona ankieta pracownicza oraz za liczbę pracowników (w stosunku do całego zatrudnienia w danej organizacji), którzy wzięli udział w badaniu.

Dołącz do dyskusji: Salesforce, Hilton i Mars najlepszymi miejscami do pracy (TOP 25)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl