SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepsza firma prawnicza

Dewey Ballantine otrzymuje nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej w Polsce

Międzynarodowa firma prawnicza Dewey Ballantine LLP ogłosiła w pi±tek przyznanie jej warszawskiemu biuru nagrody International Financial Law Review (IFLR) dla europejskich firm prawniczych za całokształt działalności w Polsce.

Europejska nagroda IFLR stanowi wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych transakcji w Europie oraz ich autorów. Nagrody dla firm prawniczych przyznawane są w każdym z krajów tej firmie, która w 2003 r. szczyciła się najbogatszym dorobkiem w dziedzinie międzynarodowych transakcji finansowych.

- Nagroda ta dowodzi udanej realizacji międzynarodowej strategii rozwojowej Dewey Ballantine, odzwierciedla szczególną uwagę poświęcaną obecności firmy w Europie a zwłaszcza utrzymaniu najwyższej pozycji na rynku polskim - powiedział Sanford W. Morhouse, współprzewodniczący komitetu zarządzającego Dewey Ballantine. - Od czasu przejęcia warszawskiego biura Hunton & Williams w 2002 roku realizowaliśmy plan stworzenia czołowej firmy prawniczej w Polsce.

Warszawskie biuro doradzało przy największych i najgłośniejszych transakcjach 2003 r. w Polsce, w tym przy zakupie przez polski rząd samolotów wielozadaniowych od Lockheed Martin (największa transakcja zrealizowana dotąd w Polsce), międzynarodowej ofercie akcji Banku Austria Creditanstalt (pierwsza transakcja w Polsce, w której akcje zagranicznej spółki zostały dopuszczone do notowań na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), oraz nabyciu przez PKN Orlen 494 stacji benzynowych w Niemczech od British Petroleum (pierwszy poważny zakup aktywów w zachodniej Europie przez firmę z Europy środkowej).

Senior Partner na Europę Środkową Lejb Fogelman stwierdził: - Warszawskie biuro Dewey Ballantine zgromadziło najbardziej doświadczonych i poważanych specjalistów od prawa handlowego w kraju, dzięki czemu dysponuje najlepszymi zespołami w dziedzinie połączeń i zakupów przedsiębiorstw, rynków kapitałowych, niepublicznych inwestycji kapitałowych i komercyjnego finansowania przedsiębiorstw. Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskim biurem Dewey Ballantine dodał: - Ta nagroda dowodzi, że już teraz jesteśmy doskonale przygotowani, aby sprostać rosnącemu popytowi ze strony naszych klientów na usługi prawne, który z pewnością zacznie narastać po zbliżającym się przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najlepsza firma prawnicza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl