SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy tygodnia: Barbie, Campari, Reebok, „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” (wideo)

Do zestawienia najlepszych reklam mijającego tygodnia tym razem wytypowaliśmy trzy kampanie międzynarodowe i jedną polską. Są to zagraniczne reklamy marek: Barbie, Reebok i Campari oraz rodzima akcja społeczna pod hasłem „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość”.

Article

Reebok: „Be more human”/ „Ręce”
Agencja: Venables Bell&Partners

W kolejnej już odsłonie kampanii pod hasłem „Be more human” Reebok nie tyle zaskakuje, co zachwyca. Swój wizerunek marka buduje poprzez pokazanie tego, co pomaga w kształtowaniu charakteru człowieka.

 

Reebok, producent odzieży i obuwia sportowego rozpoczął, po raz trzeci, globalną kampanię pod hasłem „Be more human”. Chce nią pokazać, jak wysiłek fizyczny związany z uprawianiem sportu, często powodujący ból, pomaga budować postawę życiową i kształtować charakter człowieka.

 Podobnie jak w poprzednich kampaniach Reebok zachęca ludzi, by dla bycia lepszymi poświęcili się, niejednokrotnie cierpiąc z bólu i wkładając ogromny wysiłek w aktywność fizyczną. Reebok jako marka chce im pomagać w byciu lepszym człowiekiem. Generalnie - podobnie jak w dwóch poprzednich latach - marka chce podkreślić, że wysiłek i sprawność fizyczna pozwalają odblokować lepszego siebie. Pomagają budować własną tożsamość i kształtować życie w pozytywny sposób. Trwający ponad minutę spot pod hasłem „Ręce” pokazuje też, że to w ranach i bliznach opisane jest życie i cierpienie ludzkie. Tytułowe ręce mają tu być metaforą zmian. Zmian fizycznych z jednej strony, a z drugiej tych zmian, które zmieniają też charakter człowieka, który staje się m.in. odważniejszy, bardziej dzielny. Kampania obejmuje telewizję, internet, eventy oraz reklamy drukowane. Za jej kreację odpowiada agencja Venables Bell&Partners. Spot wyreżyserował Diego Contreras, produkcją zajęła się firma Bullitt.


Barbie - „Dads who play Barbie”
Agencja: BBDO

Świetny insight - a kto powiedział, że faceci nie mogą bawić się razem ze swoimi córkami? I to niekoniecznie grając w piłkę. Fajny pomysł na pokazanie mężczyzn w zupełnie nowej, nie eksploatowanej jak dotąd w reklamach roli.

 

Firma Mattel rozpoczęła kampanię marki Barbie - „Dads who play Barbie”. W spocie autorstwa agencji BBDO pokazuje mężczyzn - ojców w nowej roli: jako tych, którzy bawią się lalkami ze swoimi córkami.

Mattel już od pewnego czasu prowadzi komunikację marki Barbie, którą chce zwrócić uwagę na coś znacznie ważniejszego, niż tylko promocja tego brandu. Dotychczas marketer koncentrował się na takim przekazie reklamowym, który miał pokazywać i pomagać dziewczynkom wyobrazić sobie satysfakcjonującą przyszłość dla nich samych. Teraz idzie jeszcze dalej, odchodząc w pewnym sensie od stereotypowego obrazu ról przypisywanych kobietom i mężczyznom. W rozpoczętej właśnie kampanii pod hasłem „Dads who play Barbie”, w spocie zatytułowanym „Doktor” z jednej strony pokazano typowego mężczyznę, który spędza niedzielne popołudnie jak zwykle, czyli oglądając mecze piłki nożnej. Jednak ten weekendowy rytuał przerywany jest dość często przez lalkę Barbie i córkę i wspólną z nimi zabawę. W ramach kampanii powstało kilka 30-sek. spotów i jedna wersja dłuższa, trwająca półtorej minuty. Kristina Duncan, wiceprezes globalnej komunikacji marketingowej marki Barbie przekazała, że w kampanii pokazano historie sześciu autentycznych mężczyzn i ich córek. Celem startującej właśnie kampanii Barbie jest nowe określenie pozycjonowania marki wprowadzonego w 2015 roku pod hasłem „You can be anything”. Kampanię poprzedziła analiza badań ds Lindy Nielsen z Wake Forest University, z których wynika, że dziewczęta, które mają kochających ojców i dobre relacje z ojcami już we wczesnym dzieciństwie, są bardziej pewne siebie i bardziej samodzielne w dorosłym życiu. Kampania obejmuje emisję spotów w telewizji i internecie, reklamy drukowane oraz w kinach. Nad kampanią pracowały agencje BBDO San Francisco i BBDO New York.


Główny Inspektorat Sanitarny - „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość”
Agencje:  Fabryka Komunikacji Społecznej, Propeller Film

Ta kampania jest warta uwagi, bo skupia się na ważnym społecznym problemie, jakim jest stosowanie używek przez młodzież. MA przestrzegać młodych ludzi. Mamy nadzieję, że przekaz ten traf chociaż do części z nich.

 

Rozpoczęła się kampania społeczna „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” pokazująca młodym odbiorcom negatywne skutki korzystania z używek.

Głównym celem kampanii jest pokazanie młodzieży negatywnych skutków korzystania z używek i zachęcenie do prowadzenia zdrowego trybu życia. W dziesięciu spotach widać skrajnie odmienne sytuacje zaraz po zażyciu środków odurzających i znacznie później: piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym, plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka oraz raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ramach akcji uruchomiono stronę internetową melanz.tv. Jej głównym elementem jest quiz „Jakim typem melanżowicza jesteś?” utrzymany w konwencji popularnych testów wiedzowo-rozrywkowych. Zarówno pytania, jak i wynik testu, napisane lekkim językiem, mają dać nastolatkom wiedzę o działaniu poszczególnych używek i negatywnych skutkach ich używania.

 

Kampania będzie prowadzona przede wszystkim w internecie m.in. w serwisach popularnych wśród młodzieży, poprzez współpracę z twórcami internetowymi oraz produkcję limitowanej linii odzieży. Drugą grupą odbiorców są rodzice, opiekuni i pedagodzy, dla których przygotowano serię artykułów radzących, jak rozmawiać z nastolatkami o używkach oraz jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia.

Akcja potrwa do końca marca br. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej. Partnerem merytorycznym kampanii jest Fundacja Edukacji Społecznej. Za strategię i kreację kampanii odpowiada agencja Fabryka Komunikacji Społecznej. Spoty nakręcił i wyreżyserował Bartosz Piotrowski, a produkcją zajęło się studio filmowe Propeller Film.


Campari Red - „Killer in Red”
Agencja: J. Walter Thompson Mediolan

Tej reklamy nie można pominąć, bo jest zdecydowanie inna od tych, z którymi na co dzień mamy do czynienia. Ciekawy, krótkometrażowy film, który wciąga.

 

Aktor Clive Owen jest głównym bohaterem nowego spotu reklamowego promującego włoski likier Campari. Trwający ponad 13 minut film wyreżyserował Paolo Sorrentino.

Spot promujący Campari Red ma formę krótkometrażowego filmu. Trwa 13 minut i nosi tytuł „Killer in Red”. Jego akcja dzieje się w pustym barze, w którym Owen szuka pewnej dziewczyny. Gdy jej nie znajduje, rozpoczyna konwersację z barmanem, który częstuje go przygotowanym właśnie drinkiem Campari Red i opowiada wiele historii. Autorem kreacji tej reklamy jest agencja J. Walter Thompson z Mediolanu. Film kręcono w Rzymie w studiu Cinecitta. Jego reżyserem jest Paolo Sorrentino. Nowa reklama ma być odejściem od dotychczasowej, klasycznej koncepcji marki Campari. Ma pokazywać wieloaspektowy kunszt tworzenia koktajlu i podkreślać status Campari jako współczesnej globalnej marki znanej na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Reklamy tygodnia: Barbie, Campari, Reebok, „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl