SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przegląd Sportowy” i Polsat ogłosili nominowanych w plebiscycie Najlepszy Sportowiec Polski 2018 Roku

Ogłoszono listę 20 nominowanych w tegorocznej odsłonie plebiscytu Najlepszy Sportowiec Polski, organizowanego przez „Przegląd Sportowy” (od dwóch lat wspólnie z Telewizją Polsat). Uroczyste ogłoszenie wyników zaplanowano na 5 stycznia 2019 roku.

fot. Piotr Kucza/FotoPyk Article

Przez najbliższy miesiąc czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i „Faktu” oraz widzowie Polsatu będą mogli głosować na wybranych kandydatów w plebiscycie Najlepszy Sportowiec Polski 2018 Roku.

Głosować będzie można do 4 stycznia w serwisach Przegladsportowy.pl i Polsatsport.pl, SMS-owo oraz za pomocą papierowych kuponów, które będą publikowane w każdym wydaniu „Przeglądu Sportowego” i w niektórych numerach „Faktu”. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców zostanie ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która transmitowana będzie w Polsacie w sobotę 5 stycznia.

W stacjach Polsatu będą też przedstawiane sylwetki nominowanych sportowców. Wśród wszystkich osób, które oddadzą ważne głosy, zostanie rozlosowany samochód osobowy.

- Wielką siłą i wartością „Przeglądu Sportowego” jest historia - od blisko 100 lat opisujemy i komentujemy sportową rzeczywistość w Polsce. Postanowiliśmy więc skorzystać z ogromnej wiedzy zawartej w naszych archiwach i w cotygodniowym dodatku „Przegląd Sportowy - Historia” przypominać wydarzenia i osoby, które na stałe wpisały się w historię polskiego i światowego sportu. Premiera pierwszego numeru dodatku, którego tematem przewodnim będzie niezwykle bogata historia Plebiscytów, zbiegła się z ogłoszeniem tegorocznych nominacji na najlepszego sportowca Polski. Historia polskiego sportu po raz kolejny „zadziała się” na łamach „Przeglądu Sportowego” - komentuje Przemysław Rudzki

Od dwóch lat „Przegląd Sportowy” realizuje plebiscyt wspólnie z Telewizją Polsat (wcześniej przez 15 lat współpracował w tym zakresie z Telewizją Polską). - 97 lat od pierwszego wydania „Przeglądu Sportowego” oraz 84. edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski u każdego muszą budzić szacunek. Kiedy rozmawiam z kolegami dziennikarzami sportowymi zza granicy, oni doskonale wiedzą, że w Polsce jest taki prestiżowy plebiscyt. Jest mi szczególnie miło spotykając się dzisiaj z gwiazdami polskiego sportu w naszym nowym studiu telewizyjnym połączyć tę tradycję z nowoczesnością - mówi Paweł Wójcik, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat.

Ostatnio zwycięzcą plebiscytu został skoczek narciarski Kamil Stoch, a na kolejnych miejscach znaleźli się piłkarz Robert Lewandowski i lekkoatletka Anita Włodarczyk.

Sportowcy nominowani w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowa Polski 2018 Roku:

1.    Dorota Banaszczyk (karate)
2.    Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
3.    Tomasz Bartnik (strzelectwo)
4.    Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz (lekkoatletyka)
5.    Jan Błachowicz (MMA)
6.    Paulina Guba (lekkoatletyka)
7.    Michał Haratyk (lekkoatletyka)
8.    Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9.    Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
10.    Adam Kszczot (lekkoatletyka)
11.    Michał Kubiak (siatkówka)
12.    Bartosz Kurek (siatkówka)
13.    Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14.    Robert Lewandowski (piłka nożna)
15.    Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
16.    Szymon Sajnok (kolarstwo torowe)
17.    Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18.    Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
19.    Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
20.    Bartosz Zmarzlik (żużel)

Plebiscyt na Najlepszego Sportowa Polski pierwszy raz został zorganizowany w 1926 roku z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, współtwórcy legendarnej grupy poetyckiej „Skamander” i ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Jest to drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie - rok wcześniej szwedzki dziennik Svenska Dagbladets zaczął przyznawać analogiczne nagrody.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” i Polsat ogłosili nominowanych w plebiscycie Najlepszy Sportowiec Polski 2018 Roku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hm
od 2 lat wspólnie z Telewizją Polsat miało być w nagłówku błąd
11 9
odpowiedź
User
marek
Stoch jak nic. W poprzednim sezonie wygrał praktycznie wszystko, co mógł wygrać. Wszystkie turnieje jakie były, w tym jako drugi w historii wygrał wszystkie zawody w TCS, Kryształową Kule, obronił jedno złoto IO.
13 8
odpowiedź
User
Ron
Oczywiście Stoch. Tyle, że wprowadzenie głosowania do ostatniej chwili może rodzić niebezpieczeństwo, że wygra nagle jakaś "jola rutowicz z mma" czy inny koksu z klatki, bo np. banda jakichś fanów zrobi akcję,,,mam nadzieję, że to ogarniają organizatorzy i oprócz klapania kasy za smsy jakoś filtrują....W historii bywało tak, że wśród 10ciu był marny kopacz piłki, a nie było jakiegoś medalisty, tylko dlatego, że ten mistrz uprawiał akurat niszową dyscyplinę...Konkurs ten miał elementy celebryctwa a i owszem też, ale zawsze suma sumarum jednak jakoś ogarnięte to było...Te smsy, są niebezpieczne ;)
11 8
odpowiedź