SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzym najpopularniejszym kierunkiem podróży Polaków. Turyści zagraniczni wybierają Kraków, Warszawę i Gdańsk

Rzym był najbardziej popularnym kierunkiem podróży obieranym przez podróżujących z Polski w 2016 r. Natomiast polskie miasta najczęściej wybierane przez turystów zagranicznych to Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań - wynika z badania Hotels.com.


 

Shutterstock.comArticle

Pomimo kilku dużych politycznych zmian oraz wahań kursów walut na całym świecie w 2016 r., podróżujący nie odczuli dużych zmian w cenach zakwaterowania w porównaniu do 2015 r. Globalny wskaźnik Hotel Price Index (HPI) wyniósł trzeci rok z rzędu 114 (w pierwszym badaniu HPI, przeprowadzonym w 2014 r., wartość początkowa wynosiła 100). Stabilność potwierdzają m.in. dane dla Ameryki Północnej oraz Karaibów, które odnotowały w 2016 r. wzrost cen na poziomie 1%. Spadki w pozostałych regionach wypoczynkowych na świecie optymalizują ogólny obraz tendencji i utrzymują na stabilnym poziomie.

W ubiegłym roku za dobę spędzoną w hotelu w Polsce trzeba było zapłacić średnio 280 zł – to o 8% więcej niż w 2015 r. Spośród miast, które wzięły udział w badaniu, najwięcej zapłacili podróżujący do Sopotu (średnio 560 zł za dobę za pokój), a najmniej do Cieszyna (średnio 141 zł).

Wśród analizowanych destynacji Top 10 krajów, do których Polacy jeździli w 2016 r. to Włochy, Hiszpania, Niemcy, USA, Tajlandia, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Czechy oraz Holandia.

Biorąc pod uwagę grubość portfeli podróżujących, Monako pozostało destynacją, na którą podróżujący z Polski wydali najwięcej za dobę hotelową - średnio 1437 zł. Z kolei wietnamska stolica, Hanoi, uplasowała się w gronie najtańszych destynacji w 2016 r.

Raport Hotel Price Index (HPI) jest przygotowywanym przez markę Hotels.com corocznym sprawozdaniem na temat cen hoteli głównych regionów wypoczynkowych na całym świecie, wykorzystującym śledzenie ruchu cen uiszczanych przez podróżujących za zakwaterowanie. Zbiór danych to rezerwacje dokonane w setkach tysięcy hoteli na całym świecie oraz stronach Hotels.com. Po raz pierwszy badanie swoim zasięgiem objęło również Polskę. Podane ceny są średnimi cenami płaconymi za dobę wraz z podatkami i opłatami dodatkowymi.

Dołącz do dyskusji: Rzym najpopularniejszym kierunkiem podróży Polaków. Turyści zagraniczni wybierają Kraków, Warszawę i Gdańsk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl