SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp najpopularniejszym komunikatorem w Europie. W Polsce dominuje Skype

W 22 krajach Europy największą popularnością w czasie epidemii koronawirusa cieszy się komunikator WhatsApp - pokazują dane serwisu Picodi. W Polsce pod tym względem dominuje Skype.

Article

W Europie od czasów wprowadzenia restrykcji zainteresowanie komunikatorami wzrosło aż siedmiokrotnie. Analizie poddano średnią liczbę wyszukiwań online kilkunastu najpopularniejszych komunikatorów - wynika z  raportu serwisu Picodi.

Najpopularniejsze komunikatory w Europie

W większości krajów internauci najczęściej korzystają z należącego do Facebooka WhatsApp. Komunikator ten cieszy się największą popularnością m.in. w Austrii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Rosji czy Turcji. Aplikacja była najczęściej wyszukiwana w aż 22 krajach.

Z kolei Zoom najchętniej wykorzystywany jest do rozmów online m.in.w Irlandii, na Islandii, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Zoom prym wiedzie w 14 krajach Europy.

Polacy najczęściej korzystają z komunikatora Skype. Tę platformy do rozmów najchętniej wykorzystują również Grecy i Węgrzy.

Viber i Microsoft Teams największą liczbę użytkowników mają na Półwyspie Bałkańskim, w Liechtensteinie i Białorusi. Tylko Duńczycy najczęściej wybierają Google Meet.

Badanie polegało na porównaniu liczby wyszukań online 19 komunikatorów internetowych umożliwiających przeprowadzenie rozmów wideo. Dane archiwalne pochodzą z Google Keyword Planner.

Dołącz do dyskusji: WhatsApp najpopularniejszym komunikatorem w Europie. W Polsce dominuje Skype

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl