SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange i Plus z najszybszym mobilnym internetem w marcu br.

Orange odebrał T-Mobile pozycję lidera wśród operatorów komórkowych oferujących najszybszą średnią prędkość pobieranych danych w mobilnym internecie. Najlepszy wynik średniej szybkości wysyłania danych niezmiennie w tym roku zapewnia Plus. Natomiast najmniejszą wartością ping mógł w marcu pochwalić się Play - wynika z rankingu RFBenchmark opublikowanego przez firmę Notel.

Zarówno w styczniu, jak i w lutym br. w kategorii średniej szybkości pobierania danych przodował T-Mobile. Jednak w marcu dotychczasowy lider został wyprzedzony przez Orange (21,44 Mb/s), a także Plusa (21,11 Mb/s). T-Mobile zajmuje obecnie trzecie miejsce z wynikiem 20,33 Mb/s. Play spadł z drugiej pozycji na ostatnią, z wynikiem 19,31 Mb/s.

Jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych, jak na razie 2018 jest rokiem Plusa. Ten operator notuje wciąż najlepsze wyniki, w znacznym stopniu wyprzedzając swoich rywali. Co więcej, poprawił swój wynik z lutego z 9,86 Mb/s do 11,7 Mb/s. Pozostali operatorzy zacięcie konkurują o drugie miejsce. W ubiegłym miesiącu zajął je Play (8,38 Mb/s), przed T-Mobile (8,35 Mb/s) i Orange (8,32 Mb/s).

Z kolei najniższą wartość ping oferował w marcu Play (39,06 ms). Na drugim miejscu znalazł się T-Mobile (40,4 ms), tuż przed Orange (40,73 ms). Na ostatnią pozycję spadł Plus (41,05 ms).

Marcowy ranking RFBenchmark został przygotowany na podstawie 23 884 pomiarów użytkowników aplikacji. 82,61% pomiarów wykonano w technologii 4G, 17,01% przy użyciu technologii 3G, a odsetek pomiarów 2G wyniósł 0,38%. Najwięcej pomiarów zostało wykonanych przy użyciu sieci Plus (43,24%), blisko 1/4 użytkowników testowała Orange (24,89%), a na kolejnych miejscach popularności znalazły się Play (20,78%) i T-Mobile (11,09%).

Dołącz do dyskusji: Orange i Plus z najszybszym mobilnym internetem w marcu br.

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Derick
Różnice są tak niewielkie że kryterium wyboru operatora względem szybkości mobilnego internetu nie ma co sobie zawracać głowy. Ważniejsza jest lokalizacja i na jakich pasmach jest propagowana transmisja danych. Czy nasz sprzęt mobilny je obsługuje i czy ma agregacje pasm. W prepaid ważna jest jeszcze taryfa i jaki pakiet bo nasi operatorzy to mistrzowie kruczków i sztuczek. Laik który ma nikłe pojęcie o telekomunikacji powinien polegać na poradach specjalistycznych witryn.
odpowiedź
User
baki
Ja jestem teraz w A2mobile i na dobrą sprawę nie odczuwam różnicy i tu i tu jest szybko ale w u siebie mam no limit na transfer na social media.
odpowiedź
User
Radek
Ja jestem teraz w A2mobile i na dobrą sprawę nie odczuwam różnicy i tu i tu jest szybko ale w u siebie mam no limit na transfer na social media.
Ja też nie, a co do SM, to to jest naprawdę konkurencyjne jeśli o mnie chodzi.
odpowiedź