SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Najwyższy czas!" skarży się na spadek sprzedaży o 50 proc. "To jest dramat"

Redaktor naczelny "Najwyższego Czasu!" Tomasz Sommer poinformował, że sprzedaż w ostatnim czasie spadła w salonikach prasowych o 50 proc. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wydawca rozważa sprzedaż najbliższego numeru przez trzy tygodnie.

Tomasz Sommer Article

O 50-procentowym spadku sprzedaży poinformował na Twitterze Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika "Najwyższy Czas!".

"Przyszły dane sprzedaży "NCz!" w końcu marca od jednego z kolporterów obsługującego saloniki. Spadek o 50 proc. Czyli w zasadzie dramat. Odczujemy w maju. I tak jest wszędzie. Czy naprawdę odpowiedzią na tę katastrofę jest noszenie masek?" - napisał Sommer.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, chodzi o sprzedaż tygodnika w drugiej połowie marca, a więc od czasu wprowadzenia restrykcji dotyczących wychodzenia z domu i przemieszczania się.

Dłuższa sprzedaż, zmniejszone nadziały

Na razie wydawca nie myśli o wstrzymaniu publikacji wersji papierowej pisma. Na rynku jest obecnie w sprzedaży wydanie podwójne na okres 30 marca-12 kwietnia. "NCz!" od dłuższego czasu ukazuje się w formie podwójnych numerów, a więc jako dwutygodnik.

- Rozważamy rozciągnięcie sprzedaży kolejnego numeru na trzy tygodnie. Zostały także zmniejszone nadziały w Polperfect o ok. 50 proc., w Ruchu o 25 proc. Inni dystrybutorzy chcą utrzymania nakładów. Mamy około tysiąc prenumerat cyfrowych, ale według naszych obliczeń, że zrównoważyć straty w razie spadku całości sprzedaży o połowę, potrzebowalibyśmy ich około 10 tys. - mówi nam Tomasz Sommer, redaktor naczelny "Najwyższego Czasu!".

Jak dodaje, redakcji i całej prasie pomogłoby, gdyby Ruch wypłacił zaległe pieniądze. - Były nam obiecane i podpisane rok temu, zrzekliśmy się wówczas połowy z należnych nam 150 tys. zł, ale do dziś nic nie dostaliśmy - podkreśla Sommer.

Ruch w trakcie postępowania układowego

Z racji ogromnych zaległych zobowiązań Ruch od września 2018 roku jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Po zmianie jej władz w kwietniu ub.r. firma zawarła dwa porozumienia układowe z wierzycielami, głównie wydawcami prasowymi. Tym większym (wobec których ma po minimum 1 mln zł zobowiązań) ma spłacić 20 proc., a mniejszym (od 100 tys. zł do 1 mln zł zobowiązań) - 50 proc.

Jednocześnie Alior Bank (to jeden z największych wierzycieli Ruchu), PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakłada, że bank przejmie 100 proc. akcji dystrybutora, a następnie sprzeda je Orlenowi.

Pod koniec stycznia br. wiceprezes Orlenu Patrycja Klarecka poinformowała, że firma zwróciła się do Komisji Europejskiej, żeby sprawę decyzji co do przejęcia przez nią Ruchu przekazała do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Orlen liczył, że do końca tego kwartału Komisja skieruje ją do UOKiK-u.

„Najwyższy Czas!” to konserwatywno-liberalny tygodnik poruszający tematy polityczne i społeczne. Pierwszy numer pisma pod redakcją Janusza Korwin-Mikkego ukazał się 31 marca 1990 roku. Na początku wydawcą była Oficyna Konserwatystów i Liberałów, a w 2007 roku wydawanie tytułu przejęła spółka 3S Media. Obok wersji papierowej funkcjonuje także portal internetowy nczas.com. Redaktorem naczelnym pisma i portalu jest Tomasz Sommer, właściciel 3S Media. Wśród publicystów pisma są m.in. Janusz Korwin-Mikke, Marek Chodakiewicz, Jan Piński, Leszek Szymowski, Stanisław Michalkiewicz.

Dołącz do dyskusji: "Najwyższy czas!" skarży się na spadek sprzedaży o 50 proc. "To jest dramat"

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
To prawda, "Najwyższy czas!" to jest jeden wielki dramat.
0 0
odpowiedź
User
Olo
Rozumem że ultraliberał i korwinista Sommer brzydzi się braniem jakichkolwiek pieniędzy od państwa i sam sobie poradzi na wolnym rynku - zgodnie z poglądami które głosi.
0 0
odpowiedź
User
dh
Rozumem że ultraliberał i korwinista Sommer brzydzi się braniem jakichkolwiek pieniędzy od państwa i sam sobie poradzi na wolnym rynku - zgodnie z poglądami które głosi.


Może nie zauważyłeś, ale państwo zamknęło wolny rynek.
0 0
odpowiedź