SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NASK z nowym z-cą dyrektora. Michał Karpowicz za Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz

Michał Karpowicz został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora NASK i dyrektora ds. naukowych. Zastąpił na tych stanowiskach Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz.

Article

Michała Karpowicza na stanowisko zastępcy dyrektora NASK i dyrektora ds. naukowych powołał premier Mateusz Morawiecki jako minister cyfryzacji. Kilka dni wcześniej jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Rada Naukowa NASK PIB.

Karpowicz pracuje w NASK od 2006 r. Dotychczas pełnił funkcje kierownika pionu systemów cyberbezpieczeństwa NASK-PIB oraz członka Rady Naukowej NASK-PIB.

Od 2010 r. Karpowicz jest adiunktem na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Doktorat z informatyki obronił z wyróżnieniem w 2010 r., a w 2020 r. uzyskał habilitację z informatyki technicznej i telekomunikacji. Jest profesorem Państwowego Instytutu Badawczego NASK. W jego dorobku są m.in. następujące nagrody: Grand Prix konkursu BNN Lider Bezpieczeństwa Państwa 2021 dla systemu FLDX, Nagroda Dyrektora NASK-PIB za szczególny wkład w rozwój Instytutu, Nagroda I stopnia JM Rektora PW za rozwój algorytmów sterowania energooszczędnego dla systemów ICT.

Dołącz do dyskusji: NASK z nowym z-cą dyrektora. Michał Karpowicz za Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl