SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nastolatkom zagraża internetowa przemoc

Według raportu przedstawionego przez Pew Internet, instytucję zajmującą się badaniem wpływu internetu na życie codzienne, jedna trzecia amerykańskich nastolatków zetknęła się z cyberprzemocą.

Telefoniczna sonda przeprowadzona na reprezentatywnej próbie 935 osób w wieku między 12 a 17 rokiem życia wykazała, ze akty przemocy przybierały różne formy - od ośmieszania do grożenia śmiercią. 15% badanych zetknęło się z upublicznieniem ich wypowiedzi z komunikatorów internetowych oraz poczty email w internecie lub realnym życiu. 13% przyznało, że było adresatami gróźb lub agresywnych wiadomości tekstowych. W tym przypadku okazało się dodatkowo, że bardziej narażone na to były dziewczęta, a także nastolatki w wieku 15-17 lat.

Analityk Amanda Lenhart uważa, że wyniki badań wyraźnie wskazują na to, że przemoc i nękanie ostatecznie wkroczyły w erę cyfrową.

Źródło: Ars Technica

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nastolatkom zagraża internetowa przemoc

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl