SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nastroje konsumentów bez zmian we wrześniu

Nastroje konsumentów mierzone Wskaźnikiem Optymizmu Konsumentów (WOK) nie zmieniły się we wrześniu.

WOK utrzymał się na dosyć wysokim poziomie 89,02 punktów, podał ośrodek badawczy Ipsos w comiesięcznym raporcie we wtorek.

Ipsos podał też, że we wrześniu zaobserwowano wyraźną poprawię ocen Klimatu Gospodarczego - w porównaniu z poprzednim miesiącem nastąpił wzrost o 5 punktów do poziomu 84,14 punktów.

„Ten przypływ optymizmu mogły spowodować zbliżające się wybory parlamentarne i oczekiwanie poprawy funkcjonowania gospodarki pod nowymi rządami. Jednakże opisywana poprawa ominęła oceny własnej zamożności oraz stosunek do zakupów dóbr trwałych. Wskaźnik Skłonności do Zakupów spadł o 3 punkty do poziomu 92,16 punktów” – podał Ipsos.

„Warto zauważyć, że konsumenci częściej niż w poprzednich miesiącach spodziewają się poprawy lub przynajmniej niepogorszenia sytuacji na rynku pracy i zmniejszenia lub stabilizacji związanego z nią bezrobocia” – czytamy dalej.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) może przyjmować wartości od 0 do 200 punktów.

Badanie przeprowadzono między 8 a 13 września 2005 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1019 Polaków w wieku 15 i więcej lat.

TABELA:

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów: ^ 89,02 pkt. 0,25 pkt.
Klimat Gospodarczy: ^ 84,14 pkt. 5,30 pkt.
Skłonność do Zakupów:  ˇ 92,16 pkt. -2,99 pkt.
Wskaźnik Bieżący ^ 76,13 pkt. 0,14 pkt.
Wskaźnik Oczekiwań ^ 95,51 pkt. 2,20 pkt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nastroje konsumentów bez zmian we wrześniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl