SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Naszemiasto.pl w rocznicę Powstania Warszawskiego: cykl wideo i gazeta stylizowana na przedwojenną

Specjalny numer gazety „Nasze Miasto”, stylizowany na prasę z 1944 roku, photoday na warszawskim Zamku Królewskim i cykl siedmiu autorskich filmów - w ten sposób warszawska redakcja serwisu Naszemiasto.pl (Polska Press Grupa) 1 sierpnia uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Naszemiasto.pl jest portalem, tworzonym przez dziennikarzy wszystkich regionalnych dzienników, wydawanych przez Polska Press. Agreguje witryny z rozmaitych miast i regionów. Warszawska redakcja serwisu przygotowała na 1 sierpnia projekt „Śladami Powstania ‘44”. W ramach akcji, już na tydzień przed rocznicą zorganizowano dla czytelników photoday - spacer po zakamarkach Zamku Królewskiego, podczas którego można było robić zdjęcia w niedostępnych na co dzień zakamarkach gmachu.

- Z okazji rocznicy przygotowaliśmy również autorski cykl siedmiu odcinków wideo, poświęcony walkom z 1944 roku. Zajmujemy się w nich miejscami, które stały się symbolami tej walik - jak Prudential, czy nieco zapomniany stadion Polonii - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Pazio, rzecznik prasowy Polska Press.

Filmy będą dostępne od czwartku 1 sierpnia na stronie internetowej serwisu. Warszawska redakcja Naszemiasto.pl konfrontuje w filmach zdjęcia z czasów wojny ze współczesnymi ujęciami ulic Warszawy, zaznaczając że o niektórych budynkach czy ulicach pozostały jedynie wspomnienia.

1 sierpnia na ulicach Warszawy pojawi się też specjalny numer gazety „Nasze Miasto”. - W wyjątkowym layoucie, przypominającym wydania z czasów międzywojnia, przybliżamy historię niezwykle ważnego wydarzenia dla miasta - mówi Joanna Pazio. W numerze znalazł się m.in. wywiad o nieznanej kompanii syndykalistów, którzy odznaczyli się w czasie powstania, losy żołnierza-rozbójnika czy tragiczne dzieje Zamku Królewskiego, zburzonego przez Niemców.

Projekt graficzny okładki przygotował Tomasz Bocheński. Redakcja nie zdradza nakładu pisma, które będzie rozdawane na ulicach za darmo.

Z danych Gemius/PBI wynika, że w czerwcu br. Naszemiasto.pl odwiedziło 7,67 mln realnych użytkowników, czyli 27,36 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na stronie 187,27 mln odsłon, a każdy korzystał z niej średnio przez 6 minut i 4 sekundy.

Dołącz do dyskusji: Naszemiasto.pl w rocznicę Powstania Warszawskiego: cykl wideo i gazeta stylizowana na przedwojenną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl