SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Natalia Janoszek pozwała Krzysztofa Stanowskiego

Aktorka Natalia Janoszek zapowiedziała kroki prawne wobec Krzysztofa Stanowskiego. Współzałożyciel Kanału Sportowego w swoim programie dwa tygodnie temu oskarżył Janoszek o sfingowanie swojej kariery w Indiach. - Skierował oszczerstwa i pomówienia wobec mojej osoby - twierdzi Natalia Janoszek.

Natalia Janoszek/fot. PolsatArticle

23 maja w programie „Dziennikarskie zero” Krzysztof Stanowski, współtwórca Kanału Sportowego, prześwietlił karierę aktorki Natalii Janoszek, uczestniczki show "Taniec z Gwiazdami" i "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Janoszek w wywiadach często opowiadała o swojej karierze w indyjskim Bollywood.

„Jak zmyślić karierę i trafić na szczyt?” - tak zatytułował odcinek dziennikarz, zarzucając jej kłamstwa na temat zagranicznego sukcesu.

- Natalia Janoszek jest taką gwiazdą w Bollywood, jak zespól Bayer Full w Chinach, czyli nikt jej tam nie zna. Jedno i drugie opiera się na opowieściach, których nikomu nie chciało się sprawdzić. Pamiętamy, że Bayer Full opowiadał, jak podbił całe Chiny, a potem się okazało, że Chiny nie wiedzą, że zostały podbite. I tak samo jest z Natalią. Gdybyśmy jej karierę z Bollywood chcieli przenieść do Polski, to Natalia byłaby babką potraconą na pasach w piątym odcinku serialu „W11 - Wydział Śledczy”. Prawie wszystko, co przeczytacie o niej w polskich mediach, jest kitem - przekonuje Krzysztof Stanowski.

Wspominany odcinek ma na YouTube ponad 1,4 mln wyświetleń.

Janoszek pozwała Stanowskiego

Natalia Janoszek aż do teraz nie komentowała szerzej stawianych jej zarzutów. We wtorek na profilu aktorki pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że zamierza walczyć o dobre imię przed sądem.

Janoszek twierdzi, ze Stanowski przedstawił w swoim wideo "informacje nieprawdziwe, mylące opinię publiczną". - A poprzez brak ich rzetelnej weryfikacji, skierował oszczerstwa i pomówienia wobec mojej osoby - dodaje w oświadczeniu Janoszek.

"Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, w tym negatywnej oceny czyichś dokonań zawodowych. Na tym polega też praca prawdziwych dziennikarzy, starających się dociec prawdy. Krytyka nie może jednak zmierzać do ośmieszenia i zniszczenia innej osoby. W imię wolności słowa nie można bezkarnie oczerniać, mówić półprawd i wyzywać drugiego człowieka, co pan Stanowski uczynił wielokrotnie w swoim materiale. Na kulturę hejtu nie powinno być niczyjej zgody. W moim przypadku pan Stanowski oparł swój nierzetelny materiał na medialnej tezie, iż moje osiągnięcia były wymyślone. Chcąc za wszelką cenę tę tezę uzasadnić, mijał się z prawdą, prezentując tendencyjnie i wybiórczo fragmenty moich wypowiedzi, by pasowały do jego tezy" - napisała aktorka. Zapowiedziała także pozew.

"Każde bezprawne działanie naruszające dobro osobiste wymaga reakcji. Dlatego po wnikliwym przeanalizowaniu tych materiałów przez kancelarię prawną, po ich konfrontacji z dokumentami i dowodami potwierdzającymi brak rzetelności oraz brak zgodności z faktami z mojego życia zawodowego podjęłam decyzję o złożeniu w dniu dzisiejszym pozwu przeciwko panu Krzysztofowi Stanowskiemu”- czytamy w oświadczeniu.

Krzysztof Stanowski zapowiedzi aktorki skomentował sarkastycznie, „Tak wygląda najlepszy prezent, jaki mogłem otrzymać” - napisał, udostępniając wpis Janoszek.

W kolejnym wpisie zamieścił krótkie oświadczenie. - Nie jest prawdą, co napisała Natalia Janoszek w swoim oświadczeniu, że negatywnie oceniałem jej dokonania zawodowe. Ja tylko twierdziłem, że ona nie ma żadnych dokonań - stwierdził.

Natalia Janoszek ma na Instagramie 1,8 mln obserwujących.

Dołącz do dyskusji: Natalia Janoszek pozwała Krzysztofa Stanowskiego

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Masza
Ale że która informacja była nierzetelna? Z tego oświadczenia nic nie wynika, nie ma żadnej merytorycznej argumentacji.
odpowiedź
User
Sinus
Teraz się sadzi jaki prezent itd, a potem pewnie będzie przepraszał, tak jak Darka Tuzimka, dużymi literami.
odpowiedź
User
nn
Czyli będzie freak fight głupawej pato-celebrytki z głupawym pato-dziennikarzem
odpowiedź