SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Natalia Kukulska pokazała "Czułe struny"

Natalia Kukulska opublikowała piosenkę "Czułe struny" z albumu pod tym samym tytułem. Premiera płyty odbędzie się 28 sierpnia.

fot. materiały prasoweArticle

"Czułe struny" to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie "Czułych strun" twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na 2020 rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

- Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej - mówi Natalia Kukulska. - Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.

Premiera albumu już 28 sierpnia.

Lista utworów :
1. Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
2. Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka
3. Czułe struny [Polonez As-dur] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego
4. Powiem Ci kiedy [Walce a-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
5. Pod powieką [Preludium e-moll] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego
6. Tu i teraz [Nokturn Es-dur] w aranżacji Adama Sztaby
7. Znieczulenie [Preludium c-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
8. Przedsionek [Koncert fortepianowy e-moll] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka
9. Oda do serca [Mazurek a-moll] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
10. Zezowate szczęście [Mazurek F-dur] w aranżacji Adama Sztaby.

Dołącz do dyskusji: Natalia Kukulska pokazała "Czułe struny"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl