SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Natalia Osica: z Gemiusa do własnej agencji Science PR

Natalia Osica, była rzeczniczka prasowa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i PR manager w Gemiusie, założyła agencję Science PR. Firma, działająca od marca br., specjalizuje się w obsłudze naukowców i instytucji naukowych.

Natalia Osica Article

- Chcemy zaktywizować naukowców, wspierać ich w tłumaczeniu zjawisk naukowych, ale też dbać o to, aby mieli komfortowe warunki do współpracy z przedsiębiorcami, jak i grupami społeczno-zawodowymi zainteresowanymi wynikami ich badań. Każda branża ma swój żargon, styl pracy i specyfikę działania, nie tylko naukowcy. Z tą różnicą, że np. w biznesie już od dawna korzysta się ze wsparcia agencji PR - mówi Natalia Osica, założycielka Science PR, która przez ostatnie dwa lata była związana z firmą badawczą Gemius. Odpowiadała w niej m.in. za współpracę z mediami i popularyzację wyników badań internetu realizowanych w kilkudziesięciu krajach.

Oferta Science PR skierowana jest do naukowców, zespołów badawczych, instytucji nauki, uczelni, parków naukowo-technologicznych, centrów badawczo-rozwojowych, organizacji wspierających rozwój nauki i start-upów założonych przez naukowców. Wśród pierwszych klientów agencji są: firma badawcza Gemius, naukowcy z SWPS oraz Olga Malinkiewicz i założona przez nią firma Saule Technologies.

W skład zespołu Science PR wchodzą m.in. Olga Biernacka i Marta Osińska, które wcześniej razem z Natalią Osicą pracowały w firmie Gemius.

Osica w latach 2009-2013 odpowiadała za działania public relations w SWPS (zarówno w Warszawie, jak i jej wydziałach zamiejscowych). W latach 2012-2014 pełniła funkcję sekretarza, a potem prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Natalia Osica: z Gemiusa do własnej agencji Science PR

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pl. Konstytucji
Gratulacje i powodzenia!
11 9
odpowiedź
User
kamp
to prawdziwy fachowiec!
8 12
odpowiedź