SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

naTemat z serwisem o polskich innowacjach, naczelną Katarzyna Zachariasz

Nowy serwis tematyczny wydawcy naTemat.pl będzie poświęcony polskim innowacjom w technologiach, biznesie i nauce. Redakcją serwisu pokieruje Katarzyna Zachariasz, poprzednio dziennikarka „Gazety Wyborczej”.

Tomasz Machała Article

- Nowy serwis grupy naTemat - jego nazwy na razie nie ujawniamy - stać́ się ma najważniejszym w polskich mediach miejscem informowania o osiągnieciach polskich naukowców, o środkach publicznych wydawanych na badania i rozwój, o wynalazkach i wdrożeniach. Każdego dnia ma być lekturą obowiązkową dla środowiska urzędników, przedsiębiorców i naukowców - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, szef naTemat.pl.

Przypomnijmy, że wydawca naTemat.pl uruchomił w ostatnim czasie dwa serwisy tematyczne, przekształcone z blogów: wspólnie z Anną Muchą - Mamadu.pl skierowany dla rodziców (więcej na ten temat) oraz razem z Rafałem Madajczakiem - satyryczny ASZdziennik.pl (więcej o tym).

Nowy serwis będzie miał strukturę podobną jak naTemat.pl i Mamadu.pl: obok części z artykułami dziennikarzy będzie funkcjonować sekcja z blogami. - Blogerzy będą niezwykle ważnym filarem serwisu. Publikować będziemy jedynie teksty osób zaproszonych do współpracy. Celem jest stworzenie unikalnej, wyjątkowo prestiżowej platformy blogowej, w której każdy autor jest specjalistą w swojej dziedzinie - informuje Tomasz Machała.

Redakcją serwisu będzie kierować Katarzyna Zachariasz, która przez ostatnie 3,5 roku była dziennikarką Wyborcza.biz, działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Wcześniej pracowała w redakcji Warsaw Business Journal” i krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” oraz jako dokumentalista w TVN, ponadto odbyła staż w Parlamencie Europejskim. Z mediami jest związana od 2006 roku.

Obecnie trwa rekrutacja dziennikarzy do redakcji nowego serwisu, szukane są osoby z doświadczeniem w tematyce biznesowej i technologicznej. Start witryny jest planowany na początek stycznia.

- Stworzymy jakościowy, angażujący i innowacyjny serwis piszący o innowacjach i wdrożeniach. Ten serwis będzie łączył środowiska nauki, biznesu i instytucje publiczne. Będzie miejscem ich spotkania i rozmowy. Jednocześnie nie będzie pozbawiony ambicji wpływania na rzeczywistość i zmieniania jej - deklaruje Tomasz Machała.

W sierpniu br. naTemat.pl odwiedziło 1,75 mln internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: naTemat z serwisem o polskich innowacjach, naczelną Katarzyna Zachariasz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
michał
"Stworzymy jakościowy, angażujący i innowacyjny serwis piszący o innowacjach i wdrożeniach". Maslo maslane stworzymy?
18 9
odpowiedź
User
El Torro
Oooo proszę ktoś dotację z EU dostał na to :) To jedyna przyczyna powstania tej maślanej inicjatywy :)
16 10
odpowiedź
User
dziennikarz
a co się stanie z zatrudnionymi, gdy dotacja się skończy?
9 8
odpowiedź
User
Tomasz Machała
Bardzo doceniam fakt, że NCBiR wspiera polską innowacyjność i te inicjatywy, które chcą ją promować. Obawy osoby podpisanej "dziennikarz" są nieuzasadnione. Po pierwsze dlatego, że naTemat to za co się zabiera robi dobrze (Mamadu miało break even w pierwszym miesiącu i już teraz jest zyskownym projektem). Po drugie zespół nowego projektu dostał bardzo konkretne zadanie: Ten serwis musi być komercyjny - to znaczy przychody muszą przekraczać wydatki i to bez uwzględnienia jakichkolwiek dotacji.
13 12
odpowiedź