SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nathalie Clere trafiła do Rady Nadzorczej TP

Nathalie Clere została nowym członkiem Rady Nadzorczej TP. Zastąpiła Oliviera Faure, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Nathalie Clere trafiła do Rady Nadzorczej TP

Nathalie Clere ma 50 lat i w koncernie France Telecom zajmuje obecnie stanowisko wiceprezesa ds. działalności w Polsce, pełniąc funkcje łączące działania Grupy France Telecom i TP. Zakres jej obowiązków obejmuje obszary: od wyników biznesowych po kwestie regulacyjne i zagadnienia związane z nadzorem właścicielskim.

Bezpośrednio przed objęciem obecnego stanowiska była wiceprezesem ds. Belgii, Szwajcarii i Dominikany. Nathalie Clere jest związana z Grupą FT od 1994 roku. W tym okresie piastowała szereg wysokich stanowisk w spółkach zależnych FT na całym świecie, w tym prezesa Zarządu spółki Cellis w Libanie, dyrektora ds. Obsługi Klientów w spółce Optimus w Portugalii oraz dyrektora zarządzającego FT na obszar Francji Południowo-Wschodniej (w zakresie usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych).

Wcześniej pracowała w spółce Telediffusion de France, z siedzibą w Paryżu (zajmującej się emisją sygnałów radiowotelewizyjnych) oraz w singapurskiej filli koncernu Thompson (z branży dóbr konsumpcyjnych), gdzie odpowiadała za kwestie operacyjne.

Nathalie Clere ukończyła studia licencjackie w dziedzinie ekonomii i języków obcych na Uniwersytecie w Grenoble, a w 1984 roku studia magisterskie (MBA) w wyższej szkole biznesu Euromed. Od 2008 roku, na mocy decyzji właściwego ministra rządu francuskiego, pełni funkcję doradcy ds. handlu międzynarodowego. W maju 2002 roku, w Bejrucie, została odznaczona krzyżem rycerskim orderu zasługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nathalie Clere trafiła do Rady Nadzorczej TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl