SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Nauko, ufam Tobie" hasłem kampanii społecznej fundacji Wolność od Religii

Fundacja Wolność od Religii prowadzi kampanię społeczną "Nauko, ufam Tobie", w której chce uwrażliwiać na samodzielne, krytyczne myślenie oraz walczyć z mową nienawiści. Organizacja prowadzi w internecie zbiórkę na sfinansowanie działań.

Article

Jak informują pomysłodawcy kampanii "Nauko, ufam Tobie" to afirmacja rozumu. Naszym celem jest sprowokowanie dyskusji o tym, jakie znaczenie ma światopogląd oparty na nauce w dobie rozwoju ruchów antyszczepionkowych czy homofobicznych".

Na potrzeby akcji powstały grafiki zestawiające hasła „Nauko, ufam Tobie”, „Niech będzie pochwalona nauka”, „Myślcie, a będzie wam dane” czy też „Na wieki wieków nauka” z wypowiedziami piętnującymi homoseksualizm, in vitro, ateizm, książki o Harrym Potterze. Na plakatach zachęca również do przekazywania 1 procenta podatku na rzecz fundacji.

- Przemoc i dyskryminacja zaczynają się od języka, od szkalujących wypowiedzi, jak powtarzające się pogardliwe opinie wobec osób korzystających z zabiegów in vitro czy osób homoseksualnych. Poprzez kampanię "Nauko, ufam Tobie" chcemy również zwrócić uwagę na zagrożenia związane z indoktrynacją irracjonalnych przekonań - informują twórcy akcji.

Kampania jest prowadzona na nośnikach LED w niektórych polskich miastach oraz w internecie. Twórcy prowadzą na portalu crowdfundingowym Zrzutka specjalną zbiórkę na sfinansowanie akcji. Łącznie chcą zebrać 30 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Nauko, ufam Tobie" hasłem kampanii społecznej fundacji Wolność od Religii

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria Awaria
Świat dzieli się na myślących i wierzących. Myślącymi się trudniej zarządza. Ufającymi i wierzącymi - zdecydowanie łatwiej. Z postępem edukacji, odejście od religii będzie konieczne i zastąpienie jej filozofią, etyka. Religie pozostaną jedynie dla krajów trzeciego świata... jako nadzieja...
odpowiedź
User
Piotr i to nie święty a oświecony
Kiedy nieprawdziwa informacja trwa kilka dni, tygodni czy miesięcy - mówimy FAKE NEWS...jak trwa 2 tys. lat mówimy RELIGIA...
odpowiedź
User
Ktoś
To ciekawe, kampania ma walczyć z mową nienawiści a używane są w niej w prześmiewczy sposób cytaty religijne. Rozumiem, że tolerancja działa tylko w jedną stronę.
odpowiedź