SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix otwiera biuro w Szwecji

Platforma streamingowa Netflix uruchamia biuro w Szwecji do obsługi rynków skandynawskich oraz produkcji treści oryginalnych z tego regionu.

fot. unsplash.com Article

Szwedzka centrala siedzibą w Sztokholmie będzie nadzorować produkcję filmów i seriali Netfliksa w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii.  Serwis będzie również utrzymywał niewielki zespół w biurze w Kopenhadze, w Danii.

O otwarciu skandynawskiego hubu poinformowała w czwartek Lina Brouneus, dyrektor ds. przejęć i koprodukcji Netflix na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).

Kolejne biuro Netflix w Europie

Europejskie oddziały Netfliksa mieszczą się w Amsterdamie, Madrycie, Berlinie, Londynie, Paryżu i Brukseli. Jeszcze w tym roku mają zostać otwarte biura w Rzymie i Stambule.

Do końca tego roku w bibliotece Netfliksa będzie dostępnych 70 oryginalnych tytułów pochodzących z krajów skandynawskich. Platforma realizowała już takie tytułu z regionu, jak szwedzkie "Quicksand", "Love & Anarchy" i "Snabba Cash"; norweskie "Ragnarok" i "Home for Christmas", trzy sezony duńskiego "The Rain". Serwis zamówił w Danii serial "The Chestnut Man", a w Islandii  thriller sci-fi "Katla", który pojawi się na platformie jeszcze w tym roku.

Netflix ma ponad 207 mln subskrybentów

Na koniec marca tego roku Netflix miał 207,64 mln płacących użytkowników, wobec 182,86 mln rok wcześniej i 203,66 mln na koniec grudnia ub.r. W zeszłym kwartale liczba subskrybentów zwiększyła się o 3,98 mln, dużo mniej od prognozowanego przez firmę wzrostu o 6 mln.

Wpływy Netflixa w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 7,16 mld dolarów, po wzroście o 24 proc. rok do roku. Zysk operacyjny poszedł w górę z 958 mln do 1,96 mld dolarów, marża operacyjna - z 16,6 do 27,4 proc., a zysk netto - z 709 mln do 1,71 mld dolarów. Każdy z tych wskaźników osiągnął rekordową wartość.

Dołącz do dyskusji: Netflix otwiera biuro w Szwecji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl