SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dostawcy internetu Netfliksa: we wrześniu jeden w górę, ośmiu w dół o 0,2 Mb/s

We wrześniowym indeksie prędkości dostawców internetowych Netflix, czyli comiesięcznym zestawieniu dostawców usług internetowych zapewniających najlepsze warunki korzystania z serwisu, jeden z operatorów w Japonii wyróżnił się poprawą oferowanej szybkości na tle innych.

Article

SoftBank-DSL z Japonii zwiększył prędkość o 0,4 Mb/s, z osiąganych w poprzednich dwóch miesiącach 2,8 Mb/s do 3,2 Mb/s. Średnia szybkość operatorów w Japonii pozostała we wrześniu na stałym poziomie 3,4 Mb/s.

Ośmiu dostawców doświadczyło spadku prędkości o 0,2 Mb/s w porównaniu z sierpniem: ASINetwork z Hondurasu (do 2,2 Mb/s), MTNL z Indii (do 2,6 Mb/s), Viettel z Wietnamu (do 3,2 Mb/s), DIRECTV z Kolumbii (do 2 Mb/s), pakistańskie Optix (do 2,6 Mb/s) i PakistanTelecom (do 2,4 Mb/s), Qualitynet z Kuwejtu (do 2,8 Mb/s) i TELE2 DSL ze Szwecji (do 2,8 Mb/s).

Z kolei niedawno dodany do indeksu Netfliksa australijski dostawca internetu Foxtel oferował we wrześniu średnią prędkość 3,6 Mb/s. Ogólny wynik dla Australii wzrósł w ostatnim miesiącu do 3,6 Mb/s, z 3,4 Mb/s w lipcu i sierpniu.

Dwadzieścia krajów i regionów osiągnęło we wrześniu średnią prędkość 3,6 Mb/s i tym samym najwyższy wskaźnik jakości: Australia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Islandia, Izrael, Korea Południowa, Luksemburg, Kanada, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Singapur, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, USA, Węgry i Wielka Brytania.

Średnia prędkość spadła we wrześniu tylko w jednym kraju — był to Wietnam, który zwolnił o 0,2 Mb/s, do 3,2 Mb/s.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.

Dołącz do dyskusji: Dostawcy internetu Netfliksa: we wrześniu jeden w górę, ośmiu w dół o 0,2 Mb/s

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i tak i nie
pasjonująca informacja.... ;)
odpowiedź