SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix liderem w Polsce, strony WP.pl przed CDA Premium i Playerem (TOP10 serwisów VoD)

Wśród serwisów VoD i OTT w Polsce zdecydowanym liderem pozostaje Netflix. Po poszerzeniu tej kategorii na drugie miejsce awansowały witryny WP.pl. Player.pl jest przed HBOGO.pl i TVP VOD, a Canalplus.com - przed Ipla.tv.

Article

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w lipcu br. przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło 5,41 mln polskich internautów, co przełożyło się na 18,7 proc. zasięgu.

Popularniejsza jest jego aplikacja mobilna, która w zeszłym miesiącu miała 7,84 mln użytkowników i 27,1 proc. zasięgu. Jako jedyna znalazła się w dwudziestce czołowych aplikacji.

Netflix nie ujawnia, ilu ma subskrybentów w poszczególnych krajach poza USA i Kanadą. Na koniec czerwca br. globalnie z platformy korzystało 209,18 mln płacących użytkowników, w zeszłym kwartale tempo wzrostu było dużo niższe niż we wcześniejszych.

7 lipca na Netfliksie pojawił się nowy polski serial „Rojst ‘97”. Natomiast na początku sierpnia platforma obniżyła w Polsce miesięczną cenę pakietu Podstawowego i zwiększyła cenę pakietu Premium.

Strony WP.pl na drugiej pozycji, CDA Premium z 337 tys. subskrybentów

W czerwcu br. w badaniu Mediapanel wprowadzono modyfikację w podziale na kategorie, w związku z czym wyników z lipca nie można porównywać miesiąc do miesiąca. Jedną z tych zmian jest poszerzenie kategorii VoD o serwisy OTT (over the top), ze streamingiem stacji telewizyjnych.

Najwięcej zyskała na tym WP.pl, która w kategorii VoD notowała ok. 2 mln użytkowników (w maju było to 2,33 mln), natomiast w poszerzonej kategorii miała w lipcu 4,1 mln odwiedzających i 14,17 proc. zasięgu, co dało drugie miejsce. Ten wynik obejmuje dane platformy WP Pilot (Wirtualna Polska kupiła ją kilka lat temu) ze streamingiem ponad 100 stacji tv (na początku lipca pojawiła się tam oferta z treściami Cineman.pl).

Przeglądarkową wersję CDA Premium odwiedziło 2,93 mln internautów, co dało 10,14 proc. zasięgu. Notowana na giełdzie firma CDA podała, że na koniec czerwca z usługi CDA Premium korzystało 336,8 tys. subskrybentów, o 20 proc. więcej niż przed rokiem. W drugim kwartale br. przychody spółki zwiększyły się rok do roku o 6,6 proc., dużo słabiej niż w poprzednich kwartałach.

9 sierpnia w ramach CDA Premium pojawiła się usługa CDA TV ze streamingiem stacji telewizyjnych, obejmująca trzy pakiety.

Player.pl przed TVP VOD i Canalplus.com

Przeglądarkowy Player.pl (TVN Grupa Discovery) zanotował 2,49 mln użytkowników i 8,6 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 852,9 tys. internautów i 2,9 proc. zasięgu. Serwis rekordowe wyniki (6,7 mln odwiedzających i 23,1 proc. zasięgu) osiągnął w lutym br., kiedy przed premierą kinową pojawił się na nim film „Listy do M. 4”. Player wyprzedził wtedy Netflixa.

HBOGO.pl miało w lipcu 1,96 mln użytkowników i 6,77 proc. zasięgu, strony TVP.pl z tej kategorii (głównie TVP VOD) - 1,69 mln odwiedzających i 5,83 proc. zasięgu, a Canalplus.com, działający pod marką Canal+ online - 1,03 mln internautów i 3,58 proc. zasięgu.

Ten ostatni serwis działa od wiosny ub.r. W maju br. wprowadzono na nim cztery nowe pakiety, z których ten Canal+ jest podstawowy, natomiast na początku sierpnia pojawiła się wspólna oferta z pakietem Canal+ i Netflixem.

Ipla zmienia się w Polsat Box

Serwis Ipla.tv (Grupa Cyfrowy Polsat) odwiedziło w lipcu 904,3 tys. internautów (dało to 3,13 proc. zasięgu), a jego aplikacja mobilna miała 516 tys. użytkowników i 1,8 proc. zasięgu.

W ramach rebrandingu marek Grupy Cyfrowy Polsat z początkiem września Ipla przekształci się w platformę subskrypcyjną Polsat Box Go. Jednocześnie uruchomiona zostanie darmowa platforma Polsat Go.

Serwis vod.pl (Ringier Axel Springer Polska) zanotował 841,4 tys. użytkowników i 2,91 proc. zasięgu, a należący do Amazona Primevideo.com - 621,6 tys. odwiedzających i 2,15 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Netflix liderem w Polsce, strony WP.pl przed CDA Premium i Playerem (TOP10 serwisów VoD)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Beata
NIECH KAŻDY OGLĄDA CO CHCE .IM WIĘKSZY WYBÓR TYM LEPIEJ.
odpowiedź
User
Natka
WP.PL ?! na 2 miejscu?! serio :o
odpowiedź
User
dramat
Jeszcze raz ktoś wypowie nazwę CDA to się zrzygam z marchewką i kartofelkami.
odpowiedź