SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon kpi z polityki Netfliksa dotyczącej współdzielenia kont

Amazon Prime Video nie zamierza pozwolić zapomnieć Netfliksowi o swoim wcześniejszym życzliwym nastawieniu do udostępniania haseł. W 2017 roku platforma użyła hasła „Miłość to dzielenie się hasłem”, a Reed Hastings mówił, że Netflix chce łączyć całe rodziny i dawać im wspólną rozrywkę.

Article

Amazon stworzył własną grafikę, w której nawiązuje do promocji konkurenta i wyśmiewa ją. Na makiecie ekranu głównego przypominającego szatę graficzną Prime Video, widzimy wszystkie profile użytkowników powiązane z kontem, a Prime Video na pytanie „Kto ogląda?”, szyderczo odpowiada „Wszyscy, którzy mają nasze hasło”. Tweet wygenerował ponad pół miliona polubień od czasu opublikowania grafiki kilka dni temu. Żart odnosi się do Tweeta Netfliksa z 2017 roku.

Netflix cytuje wewnętrzne badania, które wykazały, że 100 mln użytkowników udostępnia hasła. Platforma jest w trakcie wprowadzania nowej polityki pobierania opłat od osób przekazujących dane do logowania. Zmiany, które firma opisuje zwrotem „płatne udostępnianie”, dotarły do USA w tym tygodniu po wejściu w życie w Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii. Abonenci firmowego poziomu za 15,49 dol. (najpopularniejszego planu) muszą zapłacić dodatkowe 7,99 dol. za każdego dodatkowego użytkownika, któremu zostanie udostępnione hasło głównego subskrybenta.

Rywale Netfliksa na ogół nie starali się ograniczać udostępniania haseł, ustalając (tak jak wcześniej Netflix), że osiągnięcie skali jest ich głównym celem, a odzyskanie utraconych dochodów może nastąpić później.

Ze swojej strony Prime Video jest powiązany ze znacznie szerszym planem subskrypcji Prime, oferującym bezpłatną wysyłkę i inne korzyści, a do tej pory Amazon był bardziej elastyczny, umożliwiając dodawanie kolejnych profili dorosłych użytkowników do konta Prime danego gospodarstwa domowego.

Podczas gdy starcia między markami nie są niczym nowym w mediach społecznościowych, szczególnie w świecie technologii, złośliwy ton Prime Video kontrastuje z wielkodusznym tweetem Jeffa Bezosa z 2021 r. o „imponującym i inspirującym” sukcesie „Squid Game” Netfliksa.

Amazon uruchomił serwis streamingowy MGM+

Koncern Amazon w Stanach Zjednoczonych zdecydował się na ponowne uruchomienie serwisu streamingowego Epix, który teraz nosi nazwę MGM+. Subskrypcja siostrzanej wobec Amazon Prime Video platformy kosztuje 5,99 USD miesięcznie lub 50 USD rocznie.

Dołącz do dyskusji: Amazon kpi z polityki Netfliksa dotyczącej współdzielenia kont

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nn
No cóż, życie. Za miłość trzeba płacić. Miłość za pieniądze, jak to się nazywa? Pragmatyzm? 😉
odpowiedź
User
vod
Amazon prowadzi dumpingową politykę mającą na celu wykończenie konkurencji. A gdy konkurencję uda się pokonać, to ceny wzrosną (i to znacznie). Wiele do myślenie daje MGM+, którego cena przewyższa cenę miesięcznego abonamentu samego Prime Video (mimo, że MGM jest dzisiaj własnością Amazona) oraz sama usługa Channels (taka matrioszka... dodatkowe podserwisy VOD w ramach serwisu VOD).

Tymczasem Max (następca HBO Max) w USA podniósł ceny i skopiował plan/cennik Netflixa jeśli chodzi o 4K. W Polsce Disney+ też ma podobno wkrótce podnieść ceny. Inne serwisy uważnie patrzą na to, co robi Netflix i jakie będą rezultaty (a na razie są pozytywne dla Netflixa... tak wynika z pilotażów w innych krajach), bo mają IDENTYCZNE problemy z piractwem.
odpowiedź
User
Amerykańska pazerność w czystej postaci
I po Netflixie i innych platformach streamingowych w Polsce. Polak się na takie "numery" nie nabierze. A tak dobrze im żarło z subskrybentami, tak dobrze żarło...
odpowiedź