SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix utrudnia współdzielenie kont

Netflix testuje we Włoszech mechanizm, którego celem jest ograniczenie procederu współdzielenia konta między użytkownikami nie mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym.

Fot. PixabayArticle

Zgodnie z regulaminem Netfliksa, z jednego konta mogą korzystać członkowie tylko jednego gospodarstwa domowego. Często dzieje się jednak tak, że hasło do usługi jest przekazywane między osobami, które nie mieszkają razem, np. członkami rodziny, przyjaciółmi czy znajomymi.

To, że widzowie chętnie współdzielą konto na Netfliksie, potwierdzają badania. Raport Mindnet Analytic z 2020 r. pokazał, że ponad połowa użytkowników platformy w USA udostępnia swoje hasło innym osobom.

Netflix od dłuższego czasu dostrzega ten problem, przez który traci bazę płacących użytkowników. Już w 2019 r. Greg Peters, dyrektor ds. produktu Netflliksa, przyznał, że serwis pracuje nad rozwiązaniem, które ma z jednej strony nie zaszkodzić już płacącym abonentom, a z drugiej zachęcić do zakładania własnych kont osoby, które dziś użytkują je do spółki z innymi.

W marcu 2021 r. Netflix rozpoczął testy nowej funkcji, dodatkowo weryfikującej użytkowników. Polegała ona na wyświetlaniu komunikatu "Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie" po wejściu na platformę. Aby dalej korzystać z serwisu, należało wpisać otrzymany mejlem lub SMS-em kod, bądź wykupić nową subskrypcję.

Wydawało się, że testy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, gdyż Netflix nie wprowadził opisanej wyżej funkcjonalności na szeroką skalę. Jak się jednak okazuje, platforma nie rezygnuje z prób ukrócenia praktyki współdzielenia kont między nie mieszkającymi razem użytkownikami.

Na komunikaty o konieczności założenia własnego konta w celu dalszego oglądania zaczęli się właśnie skarżyć użytkownicy Netfliksa we Włoszech. Oni też muszą podać jednorazowe hasło przesyłane na telefon lub pocztę elektroniczną. Na razie nie wiadomo jaka jest skuteczność rozwiązania.

Netflix to największa platforma streamingowa na świecie, która ma 213,6 mln subskrybentów. W listopadzie br. serwis w Polsce osiągnął rekordowe wyniki. Odwiedziło go 13 mln internautów.

Dołącz do dyskusji: Netflix utrudnia współdzielenie kont

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bromba i inni
" Raport Mindnet Analytic z 2020 r. pokazał, że ponad połowa użytkowników platformy w USA udostępnia swoje hasło innym osobom. " ..... amerykańscy janusze. :D
odpowiedź
User
TxT
Współdzielenie kont Netflix już dawno osiągnęły patologiczne rozmiary (i było bezpośrednim powodem, dlaczego abonament 4K Netflixa, który pozwala na jednoczesne odtwarzanie na 4 urządzeniach, zdrożał). W Internecie pospolici przestępcy uczynili sobie z tego niezłe źródło dochodu. O ile Allegro po wielu latach ograniczyło handel kontami platform VOD, to na siostrzanym OLX (ten sam właściciel) "hulaj dusza, piekła nie ma".
Jakoś prokuratora nigdy nie zajęła się kwestią, ile na piractwie zarabiają platformy aukcyjne (na zasadzie prowizji od każdej transakcji).
odpowiedź
User
Haha
Amerykańska wolność słowa 😁
odpowiedź