SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix wycofuje wsparcie dla platformy AirPlay. Oficjalnym powodem przyczyny techniczne

Netflix wycofał ze swojego serwisu możliwość przesyłania filmów pomiędzy urządzeniami za pośrednictwem platformy AirPlay. Oficjalnie przyczyną decyzji są problemy techniczne dotyczące obsługi najnowszej wersji AirPlay i telewizorów Smart TV, jednak może za nimi stać rodząca się pomiędzy Netfliksem a Apple rywalizacja na rynku VOD.

Article

Współdziałanie pomiędzy serwisem Netflix a technologią AirPlay funkcjonowało od 2013 r. Pozwalało ono na bezprzewodowe transmitowanie obrazu z Netfliksa uruchomionego na urządzeniach mobilnych Apple na prowadzoną przez tę firmę platformę Apple TV oraz do telewizorów w standardzie Smart TV.

Niedawno Apple dokonał aktualizacji AirPlay zapewniającej jej współdziałanie z najnowszymi modelami telewizorów typu smart. W ślad za tym użytkownicy zaczęli zgłaszać brak możliwości dalszego korzystania z Netfliksa za pośrednictwem AirPlay.

Okazało się, że powodem jest decyzja Netfliksa o wycofaniu wsparcia dla technologii AirPlay, o czym poinformowano na stronach wsparcia technicznego serwisu.

W komunikacie dla mediów Netflix wyjaśnił, że przyczyną zakończenia obsługi AirPlay są kwestie związane z certyfikacją, przez które serwis nie ma pewności czy użytkownicy korzystający z technologii Apple będą mieli zapewnioną najwyższą jakość obrazu.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy wsparcie Netfliksa dla AirPlay zostanie przywrócone, użytkownicy urządzeń Apple nadal mogą oglądać filmy i seriale na telewizorach korzystając z innego rozwiązania – dedykowanej aplikacji. Zachodnie media technologiczne zwracają uwagę, że za decyzją Netfliksa mogą stać nie tylko przyczyny techniczne, ale także zapowiedziany niedawno przez Apple nowy serwis VOD, który w przyszłości uczyni z Apple i Netfliksa bezpośrednich konkurentów w walce o widza na rynku streamingu wideo.

Na koniec ub.r. Netflix miał 139,26 mln płacących użytkowników, po wzroście o 8,84 mln w ciągu kwartału. Pierwszy raz roczne wpływy z USA były niższe od tych na pozostałych obszarach, przy czym rynek amerykański jest dużo bardziej rentowny.

Dołącz do dyskusji: Netflix wycofuje wsparcie dla platformy AirPlay. Oficjalnym powodem przyczyny techniczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl