SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix z rosnącymi przychodami i zyskiem, ale słabnącym przyrostem użytkowników. Z serwisu korzysta ponad 130 mln internautów

W II kwartale 2018 roku Netflix zanotował przychody w wysokości ponad 3,9 mld dolarów, a zysk netto serwisu osiągnął poziom 384 mln. Platforma przyciągnęła do siebie 5,2 mln nowych użytkowników, których przeważająca większość pochodzi z rynków poza USA. W sumie z Netflixa korzysta obecnie ponad 130 mln internautów.

Reed Hastings, CEO NetflixaReed Hastings, CEO Netflixa

W II kwartale br. przychody Netflixa zamknęły się kwotą 3,907 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 40,3 proc. Na serwis streamingowy przypadało z tej kwoty 3,814 mld dol. Lepszy wynik po stronie przychodów (1,921 mld) platforma osiągnęła na rynkach międzynarodowych, podczas gdy na USA przypadło 1,893 mld dol.

Zysk operacyjny spółki zamknął się kwotą 462 mln dol., natomiast zysk netto osiągnął poziom 384 mln, podczas gdy rok wcześniej ten ostatni wskaźnik wyniósł 66 mln dol.

W raportowanym okresie Netflix rozczarował rynek pod względem nowych użytkowników. W II kwartale przybyło ich 5,2 mln, podczas gdy serwis zakładał przyrost na poziomie 6,2 mln nowych użytkowników. To trzeci okres rozliczeniowy od początku 2016 r., w którym Netflix zdobył mniej nowych widzów od przewidywanego poziomu.

Okazuje się też, że konsekwentnie rośnie przepaść w przypływie użytkowników pomiędzy tymi mieszkającymi w USA i innymi częściami świata. Łącznie jednak globalna liczba użytkowników serwisu wynosi obecnie 130,14 mln internautów, podczas gdy rok wcześniej było to 103,95 mln.

Według prognoz podanych przez spółkę w III kwartale br. osiągnie ona przychody w wysokości 3,988 mld dol., a zysk netto wyniesie 307 mln dol. Na koniec przyszłego kwartału łączna liczba użytkowników Netflixa ma osiągnąć poziom 135,14 mln.

- Nasze fundamenty nigdy nie były trwalsze. Wyniki oglądalności naszych produkcji biją rekordy, a premiery, które nadchodzą, pozwalają nam czuć się bardzo pewnie - powiedział Reed Hastings, CEO Netfliksa.

Jak już informowaliśmy - po raz pierwszy w historii - Netflix zdobył więcej nominacji do nagród Emmy od HBO.

Netflix rozczarował inwestorów. Mocny spadek kursu akcji

Akcje Netfliksa w notowaniach posesyjnych mocno potaniały, po tym, jak firma ogłosiła wyniki za II kwartał 2018 roku. W poniedziałek kurs spółki w notowaniach spadł aż o 14,1 proc. Za jedną akcję płacono 344,04 dol.

Netflix testuje taryfę Ultra za 63 złote miesięcznie i uszczupla starsze pakiety

Jak już informowaliśmy Netflix rozpoczął testy nowej struktury taryf w swoim cenniku. Serwis planuje wprowadzenie nowego pakietu o nazwie Ultra w cenie 63 zł miesięcznie. Jednocześnie w tańszych pakietach ograniczono liczbę urządzeń, na których jednocześnie można oglądać filmy i seriale na platformie.

Dołącz do dyskusji: Netflix z rosnącymi przychodami i zyskiem, ale słabnącym przyrostem użytkowników. Z serwisu korzysta ponad 130 mln internautów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Precz
Stop algorytmizacji seriali!
odpowiedź
User
analityk
W nieskończoność baza użytkowników rosnąć nie będzie, bo i liczba ludności nie jest nieskończona. Teraz tylko powinie się noga na giełdzie, jakieś produkcje nie wypalą i Netflix tak szybko jak się pojawił, tak szybko zniknie :) Zwłaszcza, że czuć przeinwestowanie i przesadzone wartości produkcji jak i w ogóle koszty wsadzone w produkcję. A łaska widzów na pstrym koniu jeździ i nie zawsze musi udawać się trafiać w gusta.
odpowiedź