SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix ze słabszymi prognozami za III kwartał, tylko 130 tys. nowych użytkowników w USA

Według analityków wyniki Netflixa za III kwartał zachowają tendencję spadkową trwającą od początku 2016 roku. Najgorsza jest sytuacja w USA, gdzie serwis po podniesieniu ceny podstawowego pakietu wykaże jedynie 130 tysięcy nowych subskrybentów.

Article

Prognozy na temat wyników serwisu Netflix w III kwartale br. podał serwis Variety, opierając się na przewidywaniach analityków giełdowych. Zapowiadają one gorsze rezultaty firmy w porównaniu z poprzednimi kwartałami, które już wtedy okazały się słabsze od oczekiwań rynku.

Według John Blackledge, analityka firmy Cowen & Co. w III kwartale br. Netflix zanotuje 130 tys. nowych użytkowników na terenie USA. Będzie to oznaczało wynik zdecydowanie słabszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, gdy baza nowych klientów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 880 tys. Liczba nowych amerykańskich subskrybentów w III kwartale br. będzie też skromniejsza niż w II kwartale, gdy wyniosła 300 tys.

Według prognoz w zakończonym 30 września br. III kwartale liczba nowych użytkowników Netflixa na rynku globalnym (poza USA) pozostanie na podobnym poziomie co w poprzednich okresach rozliczeniowych i zamknie się liczbą ok. 2 mln.

Według Blackledge’a główną przyczyną malejącej liczby nowych użytkowników Netflixa jest zrównanie wszystkich podstawowych opłat subskrypcyjnych w USA do kwoty 9,99 dol. (wcześniej ok. 22 proc. Amerykanów do końca września br. korzystało z obniżonego abonamentu w wysokości 8,99 dol.).

Zdaniem analityka efekt niezadowolenia użytkowników z podniesionej kwoty subskrypcji będzie skutkował słabszym napływem nowych subskrybentów także w IV kwartale br. Jednak w dłuższej perspektywie użytkowników powinno znowu dynamicznie przybywać, a wyższa opłata miesięczna przełoży się na korzyści po stronie przychodów Netflixa.

Nieco bardziej optymistyczny w prognozach od Blackledge’a jest Michael Nathanson, inny analityk giełdowy. W jego ocenie w III kwartale br. Netflix zanotuje 460 tys. nowych subskrybentów w USA oraz 2,1 mln poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Publikacja wyników finansowych Netflixa za III kwartał br. jest spodziewana w poniedziałek 17 października.

W Polsce Netflix został udostępniony w ograniczonym zakresie w styczniu br., a oficjalny start polskiej wersji platformy został ogłoszony we wrześniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix ze słabszymi prognozami za III kwartał, tylko 130 tys. nowych użytkowników w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl