SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia: 732 tys. klientów internetu na koniec III kw.

Spółka telekomunikacyjna Netia miała 732 tys. klientów usługi szerokopasmowego dostępu do internetu na koniec III kw., wynika z raportu i prezentacji dla inwestorów. Netia potwierdziła część prognozy, która zakłada, że na koniec roku będzie ich 750 tys. (z uwzględnieniem przejęć lokalnych dostawców w technologii ethernetowej).

Netia: 732 tys. klientów internetu na koniec III kw.

"Spowolnienie rynku, koncentracja na wyżej marżowych klientach w połączeniu z konkurencyjną ofertą grupy TP na niższych prędkościach obniża potencjał wzrostu" - czytamy w prezentacji Netii dla inwestorów. Spółka ocenia, że w III kw. jej udział w nowych przyłączeniac netto kształtował się na poziomie 20%.

Według Netii, jej udział w całym rynku internetu szerokopasmowego wyniósł 11,8% w III kw. wobec 11,7% w II kw. i 11,1% przed rokiem. ARPU (średni przychód na jednego abonenta) w III kw. spadł nieznacznie do 51 zł wobec 52 zł w I i II kwartale. Równocześnie jednak spadł wskaźnik SAC (koszt pozyskania klienta), co było efektem kapitalizacji routera Netia Spot.

Na koniec III kwartału Netia miała 1,191 linii głosowych, z czego 31% na własnej sieci.

"Netia koncentruje się na segmencie klientów generujących wyższe ARPU dosprzedając nielimitowane pakiety połączeń krajowych" - czytamy w prezentacji. Netia ocenia, że jej udział w rynku stacjonarnych usług głosowych w III kw. wynosił 13,4% wobec 13,3% w poprzednim kwartale i 12,7% przed rokiem. Wartość całego rynku jednak spadała w tym czasie.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 14,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 42,32 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1192,09 mln zł wobec 1175,14 mln zł.

W raporcie Netia obniżyła prognozę przychodów na 2011 r. do 1590 mln zł. Równocześnie podwyższyła prognozę dotyczącą zysku operacyjnego, który ma wynieść ponad 95 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • Netia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: 732 tys. klientów internetu na koniec III kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl