SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia ma już ponad 10 proc. udziału w rynku internetowym

Spółka telekomunikacyjna Netia ocenia, że na koniec II kw. jej udział w rynku internetu szerokopasmowego wzrósł do 10,7 proc. wobec 8,5 proc. przed rokiem, poinformowali przedstawiciele firmy w czwartek. Na dzień 5 sierpnia Netia miała ponad 630 tys. klientów usług szerokopasmowych.

Netia ma już ponad 10 proc. udziału w rynku internetowym

„Nasz udział w nowych przyłączeniach netto kształtuje się na poziomie ok. 30 proc.” – powiedział prezes Mirosław Godlewski. Podtrzymał też prognozę zgodnie z którą spółka ma na koniec roku mieć 700 tys. klientów usług szerokopasmowych. Prognoza nie uwzględnia ewentualnych przejęć.

Netia poinformowała też, że na koniec II kwartału liczba klientów jej usług głosowych wyniosła 1,182 mln. Oznacza to, że udział spółki w rynku telefonii stacjonarnej wzrósł w ciągu roku z 11,0 proc. do 12,1 proc..

Godlewski zaznaczył, że Netia będzie w stanie szybko odpowiedzieć na ruch Telekomunikacji Polskiej (TPSA), która zapowiada obniżenie cen dostępu do internetu we wrześniu lub październiku.

„Odpowiedź na analogiczny ruch w ofercie dla wyższych szybkości zajęła nam dwa tygodnia i uważam, że było to zbyt długo. Tym razem odpowiemy jeszcze szybciej” – odpowiedział Godlewski na pytanie ISB.

Netia nadal planuje wprowadzić do swojego portfolio usługę telewizyjną, ale Godlewski przyznał, że może to nie nastąpić w tym roku.

„To dla nas usługa ważna strategiczna, ale w średniej perspektywie czasu a nie krótkiej. W związku z tym przygotowujemy się do tego, żeby wprowadzić ją skutecznie i dobrze a nie szybko” – powiedział Godlewski. Przyznał, że znaczące opóźnienie we wprowadzeniu tej usługi w stosunku do zapowiedzi to efekt zmiany partnerów z którymi rozmawia Netia. Nie wykluczył, że spółka może nawet zdecydować się na wprowadzenie tej oferty samodzielnie.

W II połowie roku 2010 roku Netia miała 29,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,63 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 780,68 mln zł wobec 749,34 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia ma już ponad 10 proc. udziału w rynku internetowym

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
t0
I zaczyna tracić. Daję przykład. Właśnie zrezygnowałem z usług... bo? Sieć jest już wysycona i nie możemy panu dostarczyć zamawianych 8 MB, a sąsiadowi 20 MB. Jedyne wyjście to obniżenie łącz do 4 MB albo niech sobie pan rozwiąże z nami umowę... Fajnie co? Oczywiście to pewnie wina tepsy, bo nie daje punktów styku czy jak je zwał...
odpowiedź
User
lol
Przez tych starych oszustów nie miałem internetu 2 miesiące (słownie: dwa). Mialem z nimi podpisać nową umowę, którą wysyłali pół miesiąca, w końcu zrezygnowałem to nie mogłem podpisać z innym operatorem umowy bo "znaczek netii jest przy pana numerze". NIE POLECAM.
odpowiedź