SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia niebawem przejmie kilku lokalnych dostawców internetu

Netia pozyska w tym roku więcej niż 18 tys. przed rokiem abonentów dzięki przejęciom lokalnych dostawców internetu , wynika z wypowiedzi prezesa Mirosława Godlewskiego. Z jego wypowiedzi wynika, że już w II kwartale tempo tych akwizycji znacznie przyśpieszy.

Netia niebawem przejmie kilku lokalnych dostawców internetu

"W I kwartale pozyskaliśmy w ten sposób 700 abonentów, w II kwartale to będzie istotnie wyższy wynik. Cały rok może być pod tym względem rekordowy" - powiedział Godlewski dziennikarzom. Zaznaczył, że spółka nie raportuje z reguły poszczególnych takich transakcji, bo są zbyt małe. Nie wykluczył też, że Netia kupi też nieco większego operatora i pozyska kilka tysięcy abonentów dzięki jednej transakcji.

Szef Netii poinformował, że w wiele transakcji jest już "dopiętych", natomiast względy formalne często je wstrzymują.

Spółka prognozuje też, że na koniec roku będzie mieć 780-800 tys. klientów usług szerokopasmowych wobec 690.247 na koniec ubiegłego roku. Netia szacuje, że jej udział w rynku usług szerokopasmowych wyniósł 11,5% na koniec I kwartału 2011 r.

Strategia spółki obejmuje również "duże" akwizycje. Spółka deklarowała wcześniej zainteresowanie przejęciem takich firm jak Dialog i Exatel.

Netia miała 23,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej. Strata jest efektem jednorazowego odpisu, wynikającego z przegranej w sądzie sprawy przeciw urzędowi podatkowemu. Skonsolidowane przychody wyniosły 401,19 mln zł wobec 386,98 mln zł rok wcześniej.

Godlewski zapowiedział, że w II kwartale żadne istotne wydarzenia jednorazowe nie wpłyną na wynik i Netia zakończy go z zyskiem.

Netia prognozuje, że prognozuje, że w 2011 r. zwiększy przychody do ponad 1.610 mln zł wobec 1.569 mln zł w zeszłym roku. Marża EBITDA ma wynieść 25% wobec 23% w 2010 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia niebawem przejmie kilku lokalnych dostawców internetu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aisha
Ciężkie żywoty klientów Dialogu i Exatela, zbliża się apokalipsa :(
odpowiedź
User
gregor78
"Aisha" napisał(a): Ciężkie żywoty klientów Dialogu i Exatela, zbliża się apokalipsa :(


tam zaraz apokalipsa - ci co mogą to odpłyną do konkurencji :wink:
Gorzej z tymi większymi klientami(głównie Exatela) którzy nie bardzo mają gdzie uciec :?
odpowiedź