SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Netia ostrzega klientów przed oszustami wyłudzającymi numery kart płatniczych. "Nie prosimy o takie dane"

Netia skierowała do swoich klientów ostrzeżenie przed oszustami, którzy podszywając się pod firmę starają się wyłudzić dane ich kart płatniczych. Telekom podkreśla, że nigdy nie zbiera takich informacji od klientów.

Article

W komunikacie Netii dla klientów opisano, na czym polegają próby oszustw. - Według naszych informacji, najczęstszym pretekstem oszustów jest prośba o pokrycie kosztów przesyłki atrakcyjnej nagrody rzeczowej, którą oferują w zamian za udział w konkursie lub badaniu satysfakcji z usług dane firmy (np. Netii). Niestety, w rzeczywistości karty obciążane są nieprzewidzianymi kosztami, a obiecana wysyłka oczywiście nie następuje - stwierdzono.

Firma podkreśliła, że nigdy nie prowadzi kampanii marketingowych, badań satysfakcji klienta ani żadnych innych akcji, w których klienci byliby proszeni o podanie numerów ich kart płatniczych. Ponadto nie prosi klientów o wpłaty na pokrycie kosztów wysyłek.

- Jeżeli spotkałeś się z taką sytuacją, to bardzo prosimy o szybką reakcję: zastrzeżenie kart płatniczych, których numery zostały przekazane przestępcom, zmiana kodów PIN/hasła oraz zgłoszenie podejrzenie popełnienia przestępstwa do właściwych organów ścigania - dodano w komunikacie.

Netia niedawno przejęta przez Cyfrowy Polsat

W pierwszym kwartale br. Netia zanotowała 21,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 12,46 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane wpływy sprzedażowe firmy zmalały z 365,01 do 346,9 mln zł

Na koniec marca br. firma miała sprzedanych 1,96 mln jednostkowych usług (wobec 2,09 mln rok wcześniej), w tym 989 tys. usług telefonii stacjonarnej (1,1 mln rok wcześniej), 628,3 tys. internetu stacjonarnego (681,3 tys. na koniec marca ub.r.), 196,1 tys. usług telewizji (184,4 tys. przed rokiem), 134,2 tys. telefonii mobilnej (101,9 tys. rok wcześniej) oraz 12,5 tys. internetu mobilnego (16,7 tys. przed rokiem).

Miesiąc temu kontrolę nad Netią przejęła grupa kapitałowa Zygmunta Solorza. Najpierw w grudniu ub.r. Cyfrowy Polsat za 638,8 mln zł przejął 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej oraz FIP 11 FIZAN. Natomiast w drugiej połowie maja, po uzyskaniu zgody UOKiK-u, Cyfrowy Polsat i związana z nim spółka Karswell w ramach wezwania kupiły od inwestorów kolejne 33 proc. akcji Netii, płacąc za nie 638,75 mln zł.

W konsekwencji nastąpiły duże roszady we władzach Netii. Na przełomie ub. i br. do zarządu firmy z ramienia Cyfrowego Polsatu dołączyli Krzysztof Adaszewski i Andrzej Abramczyk, a do rady nadzorczej - Wojciech Pytel. W drugiej połowie maja z zarządu Netii odeszli prezes i dyrektor generalny Katarzyna Iwuć oraz członek zarządu i dyrektor ds. techniki Stefan Radzimiński, a obowiązki prezesa przejął Wojciech Pytel.

Natomiast tydzień temu z rady nadzorczej Netii odszedł jej były prezes Mirosław Godlewski. Jednocześnie zarząd spółki zdecydował, że do 22 sierpnia br. spłaci ona 200 mln zł zadłużenia i przystąpi do umowy kredytowej Cyfrowego Polsatu.

Od 18 czerwca usługi Netii są dostępne razem z ofertą Cyfrowego Polsatu, m.in. w ramach programu rabatowego SmartDom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia ostrzega klientów przed oszustami wyłudzającymi numery kart płatniczych. "Nie prosimy o takie dane"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing