SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dane klientów Netii dostępne w sieci, firma oskarża byłego pracownika

Dane osobowe kilkuset użytkowników Netii pojawiły się w internecie, a dostęp do nich był możliwy bez żadnych zabezpieczeń. Operator przyznaje się do incydentu, a winą za wyciek informacji obarcza byłego pracownika Netii, na którego złożono doniesienie na policję.

Article

O niespodziewanym dostępie do danych użytkowników Netii poinformował serwis Niebezpiecznik.pl, powiadomiony o tym przez jednego ze swoich czytelników.

Okazało się, że w ubiegłym tygodniu w internecie był szeroko dostępny wewnętrzny panel Netii służący do zarządzania wybranymi zgłoszeniami i reklamacjami kierowanymi do biura obsługi klienta tego operatora.

Na stronie można było uzyskać dane na temat 300 użytkowników zgłaszających swoje zastrzeżenia dotyczące usług oferowanych przez Netię. W niektórych wypadkach poza imieniem i nazwiskiem dostępne były też numery telefonów, adresy zamieszkania i numery PESEL. Według doniesień do wspomnianych informacji można było dotrzeć podając jakikolwiek e-mail w domenie @netia.pl bez konieczności wpisywania jakichkolwiek haseł.

Netia powiadomiona o sprawie przez Niebezpiecznik.pl przyznała ustami swojego rzecznika że incydent miał miejsce, jednak dostęp do wspomnianego panelu został szybko zablokowany.

Operator wyjaśnił też, że za szeroki dostęp do danych użytkowników w sieci odpowiada jeden z byłych pracowników Netii, który w sposób niedozwolony dokonał odpowiednich modyfikacji w ustawieniach jednego z serwerów.

Netia poinformowała, że w związku ze swoimi ustaleniami złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa i przekazała policji dane domniemanego sprawcy.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dane klientów Netii dostępne w sieci, firma oskarża byłego pracownika

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl