SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia zainteresowana kolejnymi akwizycjami

Spółka telekomunikacyjna Netia, która poinformowała wcześniej o umowach przejęcia Telefonii Dialog oraz Crowley Data Poland (CDP), może być zainteresowana kolejnymi dużymi akwizycjami, wynika z prezentacji firmy dla inwestorów. Od realizacji projektów akwizycyjnych ma też zależeć realizacja programu skupu akcji własnych.

Netia zainteresowana kolejnymi akwizycjami

"Zakładany wzrost rentowności oraz poziomu generowania środków pieniężnych zapewni Netii pozycję znaczącego operatora alternatywnego na skalę europejską, z około 3 mln usług w Polsce oraz perspektywą dalszej aktywnej konsolidacji rynkowej w oparciu o duży potencjał dłużny grupy" - czytamy w prezentacji.

Wcześniej przedstawiciele firmy przyznawali, że Netia może być zainteresowana m.in. przejęciem Exatela, którego głównym akcjonariuszem jest PGE. Na początku tego roku PGE unieważniła proces przetargu na Exatela. Uczestniczyła w nim m.in. Netia, która jednak nie została dopuszczona do etapu finałowego.

Jeszcze w marcu prezes PGE Tomasz Zadroga informował, że spółka będzie chciała powrócić do procesu sprzedaży akcji Exatel po sfinalizowaniu transakcji w której sprzedaje udziały Polkomtela.

Od tego, czy kolejne akwizycje będą możliwe Netia uzależnie przyszłość swojego programu buy-backu.

"Rozszerzony program wykupu akcji własnych zakładający przeznaczenie na ten cel do 10% kapitału zakładowego zatwierdzony przez władze spółki jest uzależniony od realizacji kolejnych dużych projektów akwizycyjnych" - czytamy w prezentacji dla inwestorów.

Spółka poinformowała wcześniej, że podpisała umowy, zgodnie z którymi kupi Telefonię Dialog oraz Crowley Data Polska (CDP). Cena zakupu Dialogu wyniesie 944 mln zł, a CDP - 31,8 mln USD.

Netia poinformowała też, że konsorcjum banków udzieli jej kredytu w wysokości 650 mln zł na zakup Dialogu i 50 mln zł na potrzeby operacyjne.

W I poł. 2011 roku Netia miała 10,13 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 29,91 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 797,47 mln zł wobec 780,68 mln zł. W samym II kwartale spółka zanotowała zysk, strata z I kwartału była wynikiem zdarzenia jednorazowego - konieczności zawiązania rezerwy w związku z niekorzystnym wyrokiem w sprawie przeciw Izbie Skarbowej. Netia prognozuje, że w całym 2011 r. osiągnie zysk netto.

  • Więcej informacji:
  • Netia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia zainteresowana kolejnymi akwizycjami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl