SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia zakupił El-Net

Netia SA nabyła akcje i wierzytelności spółki Regionalne Sieci Telekomunikacyjne El-Net SA

Netia SA nabyła akcje i wierzytelności spółki Regionalne Sieci Telekomunikacyjne El-Net SA, co stanowi kolejny ważny etap procesu konsolidacji polskiego sektora telekomunikacyjnego.

Powyższa transakcja jest kolejnym etapem dotychczasowej współpracy Netii z innymi operatorami niezależnymi. Netia współpracuje już z El-Netem w oparciu o kilka szczegółowych umów handlowych, jak również o ogólne trójstronne porozumienie o współpracy, podpisane w 2002 roku przez Netię, El-Net i Dialog (por. komunikat prasowy z 5.06.2002 r. "Netia, Dialog i Elektrim Telekomunikacja - porozumienie o współpracy").

Komentując transakcję nabycia Wojciech Mądalski, prezes zarządu Netii, powiedział: - Zakup El-Netu jest zgodny z naszą strategią podwojenia przychodów do 2008 roku w oparciu o wysokiej jakości ofertę dla klientów, wspartą działalnością z zakresu fuzji i przejęć. Po dokonanej w zeszłym roku transakcji nabycia spółki TDC Internet Polska (obecnie Świat Internet), dzisiejsza transakcja potwierdza pozycję Netii jako wiodącego uczestnika procesu konsolidacji rynku telekomunikacyjnego.

Netia z powodzeniem pozyskuje klientów biznesowych i osiąga coraz wyższe przychody z tytułu świadczenia zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych o wysokiej wartości dodanej. Po transakcji Netia będzie miała jeszcze lepszą podstawę do konsekwentnego wzrostu przychodów i zwiększania marż. Oprócz wejścia na nowy dla nas rynek bydgoski, nabycie El-Netu wzmacnia pozycję Netii wśród klientów biznesowych w Warszawie.

Zbigniew Łapiński, członek zarządu ds. finansowych, powiedział: - Netia nabyła 100% kapitału zakładowego El-Netu i wszystkie długoterminowe zobowiązania wobec spółki-matki Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. oraz wobec konsorcjum banków za kwotę 96,5 milionów złotych. Sfinansowaliśmy transakcję ze środków własnych i włączymy El-Net do skonsolidowanych sprawozdań finansowych grupy Netia za pierwszy kwartał 2004 roku. Dzisiejsza transakcja pozwoli na restrukturyzację finansową zadłużenia El-Netu. Ponadto El-Net złożył wniosek o zamianę swych zobowiązań koncesyjnych w wysokości około 114 milionów euro na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną. Mamy zamiar przeprowadzić proces operacyjnej konsolidacji Netii i El-Netu podobnie, jak miało to miejsce w przypadku niedawno zakończonego procesu integracji Netii i Świat Internet.

El-Net jest jednym z największych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, świadczącym usługi dla ponad 61 tysięcy abonentów, w tym 17 tysięcy klientów biznesowych, na terenie Warszawy i Bydgoszczy. Pakiet produktów oferowanych przez El-Net obejmuje usługi w zakresie telefonii stacjonarnej, ISDN, dostępu do Internetu, dzierżawy łączy i telewizji kablowej. Przewiduje się, że przychody El-Netu za rok 2003 wyniosą około 115 milionów złotych, a zysk EBITDA - około 24 milionów złotych. Około 59% przychodów El-Netu z usług głosowych jest generowanych przez klientów biznesowych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia zakupił El-Net

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl