SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

News Corp Ruperta Murdocha z niższymi wpływami, rośnie segment reklamy cyfrowej

W zakończonym roku fiskalnym 2017 należący do Ruperta Murdocha koncern News Corp zanotował zysk EBITDA na poziomie 885 milionów dolarów, jednak przychody spółki wykazały tendencję spadkową. Główną winę za to ponoszą słabnące przychody z reklamy w tradycyjnej prasie, czego nie równoważy rosnąca liczba cyfrowych subskrybentów.

Rupert Murdoch Article

W raportowanym okresie całego roku fiskalnego 2017 News Corp wykazał przychody w kwocie 8,14 mld dol., co oznacza spadek rok do roku o 2 proc. (8,29 mld w 2016).

W komunikacie spółka należąca do medialnego magnata Ruperta Murdocha wyjaśnia, że spadki po stronie przychodów są związane przede wszystkim ze słabnącym segmentem reklamy w tradycyjnej prasie drukowanej, co z kolei jest pochodną spadającej sprzedaży należących do koncernu gazet. W wypadku takich tytułów jak „The Australian”, „The Daily Telegraph” i „The Herald Sun” było to szczególnie odczuwalne.

Po stronie wzrostów jest obszar reklamy cyfrowej, której udział w przychodach koncernu wzrósł rok do roku z 22 do 25 proc.

W całym roku News Corp zanotował wskaźnik EBITDA na poziomie 885 mln dol. w porównaniu z 684 mln rok wcześniej.

Spółka podaje, że liczba cyfrowych subskrybentów serwisów Times’a i Sunday Times’a wynosi 210 tys., podczas gdy „The Wall Street Journal” w internetowym wydaniu zanotował 1,27 mln użytkowników płacących za dostęp do treści.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: News Corp Ruperta Murdocha z niższymi wpływami, rośnie segment reklamy cyfrowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing