SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

News Corp z niższymi przychodami i 28-procentowym spadkiem zysku

W zakończonym 30 czerwca roku fiskalnym przychody koncernu medialnego News Corp zmalały o 3 proc, a zysk poszybował w dół aż o 28 proc. Mniejsze o 11 proc. okazały się też przychody z reklam. - Mniejszy zysk to skutek wyższych kosztów marketingowych na rynku brytyjskim - tłumaczy koncern.

Siedziba News Corp, fot. Alex Proimos/Wikipedia Article

W raportowanym okresie w najważniejszym dla News Corp segmencie serwisów informacyjnych zanotowano spadek przychodów rok do roku o 7 proc. do kwoty 5,33 mld dol. Ten spadek zrekompensował nieco 32-proc. wzrost przychodów z serwisów sprzedających nieruchomości, ostatecznie więc po stronie globalnych przychodów koncern ma stratę rok do roku w wysokości 3 proc, co oznacza kwotę 8,29 mld dol.

Gorzej przedstawia się sytuacja News Corp po stronie zysków. W zakończonym 30 czerwca roku fiskalnym wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem) zamknął się kwotą 684 mln dol., a to jest równoznaczne z utratą zysków na poziomie 28 proc.

W komunikacie koncern wyjaśnia, że dużo niższy zysk w porównaniu z poprzednim rokiem jest przede wszystkim konsekwencją większych wydatków marketingowych w brytyjskich spółkach koncernu.

News Corp zaznacza także, że w raportowanym okresie o 11 proc. spadły przychody reklamowe, a o 2 proc. niższe były przychody ze sprzedaży prasy i subskrypcji w serwisach internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: News Corp z niższymi przychodami i 28-procentowym spadkiem zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl