SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News24 ma być nadawany przez konsorcjum dziennikarzy, wynajmą sprzęt i studio od Astro

To nie Astro będzie głównym nadawcą kanału News24, ale konsorcjum dziennikarzy, które zgłosiło się do prezesa tej spółki Ryszarda Krajewskiego - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Astro ma im udostępniać na komercyjnych zasadach sprzęt i pomieszczenia studyjne. - Wśród wynajmujących pojawiają się duże dziennikarskie nazwiska - mówi nam osoba z otoczenia Astro. Start nowego kanału zaplanowano na 1 września br.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

Astro to producent teleturnieju „Familiada” dla Telewizji Polskiej oraz nadawca kanału E-Sport TV. E-Sport jest emitowany od 2017 roku, w marcu 2019 roku ogłoszono, że osiągnął rentowność operacyjną. Stacja była wprowadzana kolejno do ofert sieci Vectra, Multimedia Polska, Toya, Inea i Orange TV, w sierpniu 2018 roku została objęta pomiarem oglądalności realizowanym przez Nielsen Audience Measurement, a we wrześniu zaczęto emitować w niej reklamy.

Drugi z kanałów, do którego koncesję ma Asotr - 13, miał zacząć nadawanie w 2021 roku na bazie nieistniejącej już Next TV, ale póki co nie wiadomo, czy te plany wypalą.

W portfolio Astro jest jeszcze trzeci kanał: News24. W lutym br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła spółce – matce koncesję na jego nadawanie do 2031 roku. Jednak jak na razie kanał nie ruszył.

Kilka dni temu spółka Astro informowała w komunikacie, że uruchomiła już redakcję swojego nowego kanału. W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. „Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego” - podano w komunikacie.

Nowy kanał informacyjny

Z naszych informacji wynika, że rozmowy z zarządem Astro prowadzi grupa dziennikarzy, która chce dzierżawić lub wynająć nazwę kanału, ale przede wszystkim specjalistyczny sprzęt do nagrywania i nadawania, który zgromadził w studiach Ryszard Krajewski (m.in. po Next TV).

Na tej bazie miałby być nadawany kanał informacyjny, przygotowywany przez reporterów już pracujących nad kontentem. Obecnie zbierają materiały do archiwum, które ma być wykorzystywane od początku września. - Za wcześnie jeszcze, żeby mówić o nazwiskach, ale pojawiają się naprawdę duże, znane nazwiska - mówi nam osoba z kręgów spółki Astro.

Astro jest notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect. W czwartym kwartale ub.r. przychody sprzedażowe spółki zmalały rok do roku o 8,3 proc. do 1,14 mln zł, a zysk netto wzrósł z 241,8 do 281,7 tys. zł. W całym ub.r. firma poprawiła wpływy i zysk.

Dołącz do dyskusji: News24 ma być nadawany przez konsorcjum dziennikarzy, wynajmą sprzęt i studio od Astro

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JohnQ
Przecież kanał 13 nadaje od kilku lat. Ostatnio miał przedłużaną koncesje tak jak E-Sport
odpowiedź
User
Margaret
"Duże nazwiska" . Taaa. Durczok i Czyż
odpowiedź
User
Ulster
A gdzie pan starszy znalazł frajerów/ki do roboty w takim układzie? No chyba że Durczok itp...
odpowiedź