SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca News24 dalej na dużym minusie: 1,45 mln zł straty przy 529 tys. zł wpływów

Spółka Astro w zeszłym kwartale przy wzroście przychodów z 370,4 do 528,7 tys. zł zanotowała 1,45 mln zł straty netto. Uruchomiona w lutym stacja News24 nadal dużo więcej kosztuje niż zarabia z reklam.

Ryszard Krajewski, prezes Astro (fot. Jacek Kowalski)Article

W pierwszych trzech kwartałach br. przychody Astro zwiększyły się rok do roku z 1,74 do 1,97 mln zł, a strata netto pogłębiła z 600,4 tys. zł do 4,79 mln zł. Firma od lat produkuje dla Telewizji Polskiej „Familiadę”, a od lutego br. nadaje kanał informacyjny News24.

- Powiększenie straty netto spowodowane było przede wszystkim znaczącym wzrostem kosztów wynagrodzeń z tytułu umów o dzieło oraz liczbą zatrudnionych osób przy realizacji News24 - podano w raporcie spółki.

Kanał jest dostępny w ponad 90 małych i średnich kablówkach, na początku września pojawił się w poznańskiej East&West i łódzkiej City Net. Systematycznie rozbudowuje ramówkę, od lipca współpracuje z „Rzeczpospolitą”.

W sierpniu prezes Astro Ryszard Krajewski dementował doniesienia, jakoby wynagrodzenia osobom z zespołu News24 wypłacano z opóźnieniem. Z końcem października Krajewski zrezygnował ze stanowiska szefa stacji, zastąpiła go Karolina Szymańska.

W ostatnich miesiącach w badaniu Nielsen Audience Measurement News24 miał zerowy udział w rynku oglądalności.

Na potrzeby rozwoju News24 w listopadzie ub.r. Astro podpisało umowę inwestycyjną z funduszem ASI Tech Tier Investment, który zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł.

Astro jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy. W środę na koniec sesji kurs spółki wynosił 28 groszy, co dawało 10,4 mln zł kapitalizacji. Od początku stycznia zmalał o 45 proc.

Ryszard Krajewski bezpośrednio i poprzez spółkę zależną ma 75,26 proc. akcji spółki.

Dołącz do dyskusji: Nadawca News24 dalej na dużym minusie: 1,45 mln zł straty przy 529 tys. zł wpływów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Jeśli po trzech kwartałach od uruchomienia kanał ma wciąż zerową oglądalność, to przyszłość tego projektu wisi na włosku.
odpowiedź
User
zxc
To samograj! Złota kura!
odpowiedź