SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po wakacjach startuje nowy kanał informacyjny News24

Firma Astro, producent „Familiady” i nadawca E-Sport TV, uruchomiła już redakcję swojego nowego kanału - informacyjnego News24. Spółka chce go nadawać od 1 września.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

W komunikacie giełdowym Astro wyjaśniło, że celem uruchomienia redakcji News24 na ponad trzy miesiące przed planowanym startem kanału jest „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”.

O rozpoczęciu prac nad kanałem News24 firma poinformowała w marcu ub.r. Zaznaczyła, że wykorzystując swoje doświadczenia z zarządzania Superstacją przygotowała „biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata”.

- W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego - opisano.

W lipcu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by nadawca zmienił nazwę kanału Next 24/7 HD (miał na nadawanie tego kanału koncesję od 2011 roku) na News24.

W czwartek w komunikacie Astro napisano, że według zarządu firmy „w przypadku odniesienia sukcesu przez News 24 w analogicznym stopniu jak to miało miejsce w przypadku kanału E-Sport TV, mieć istotnie pozytywny wpływ na sytuację ekonomiczną i gospodarczą spółki”.

Astro produkuje „Familiadę” i nadaje E-Sport TV

Firma Astro od wielu lat zajmuje się przede wszystkim produkcją „Familiady” emitowanej w TVP2 (w grudniu ub.r. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków). Ponadto od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV, a na początku ub.r. zaczęła współpracę z Telewizją Polską przy reaktywowanym teleturnieju „Va banque”.

W czwartym kwartale ub.r. przychody sprzedażowe spółki zmalały rok do roku o 8,3 proc. do 1,14 mln zł, a zysk netto wzrósł z 241,8 do 281,7 tys. zł. W całym ub.r. firma poprawiła wpływy i zysk.

Astro jest notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect. W czwartek na koniec sesji kurs firmy wynosił 0,643 zł, co daje kapitalizację w wysokości 17,18 mln zł. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes, bezpośrednio i poprzez firmę zależną ma 75,26 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: Po wakacjach startuje nowy kanał informacyjny News24

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
Newsy bez polityki? Średnio to widzę. Superstacja próbowała i szura po samym dnie oglądalności.
odpowiedź
User
Neo
Telewizja newsowa, to skarbonka bez dna. Przyciągnięcie do siebie widzów na rentownym poziomie jest wręcz niewykonalne. Ostatnio nawet taki weteran i bóg na Olimpie telewizyjnym, Rupert Murdoch zrezygnował z kanału informacyjnego w Wielkiej Brytanii. To pieniądze źle zainwestowane.
odpowiedź
User
Gość
Pewnie będzie jak z kanałami Next. Uruchomili 10 kanałów, naprodukowali treści a później się okazało, że żadna kablówka ani platforma satelitarna nie są zainteresowane kanałem no i koniec.
odpowiedź