SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po wakacjach startuje nowy kanał informacyjny News24

Firma Astro, producent „Familiady” i nadawca E-Sport TV, uruchomiła już redakcję swojego nowego kanału - informacyjnego News24. Spółka chce go nadawać od 1 września.

Ryszard Krajewski, prezes Astro Article

W komunikacie giełdowym Astro wyjaśniło, że celem uruchomienia redakcji News24 na ponad trzy miesiące przed planowanym startem kanału jest „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”.

O rozpoczęciu prac nad kanałem News24 firma poinformowała w marcu ub.r. Zaznaczyła, że wykorzystując swoje doświadczenia z zarządzania Superstacją przygotowała „biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata”.

- W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego - opisano.

W lipcu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by nadawca zmienił nazwę kanału Next 24/7 HD (miał na nadawanie tego kanału koncesję od 2011 roku) na News24.

W czwartek w komunikacie Astro napisano, że według zarządu firmy „w przypadku odniesienia sukcesu przez News 24 w analogicznym stopniu jak to miało miejsce w przypadku kanału E-Sport TV, mieć istotnie pozytywny wpływ na sytuację ekonomiczną i gospodarczą spółki”.

Astro produkuje „Familiadę” i nadaje E-Sport TV

Firma Astro od wielu lat zajmuje się przede wszystkim produkcją „Familiady” emitowanej w TVP2 (w grudniu ub.r. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków). Ponadto od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV, a na początku ub.r. zaczęła współpracę z Telewizją Polską przy reaktywowanym teleturnieju „Va banque”.

W czwartym kwartale ub.r. przychody sprzedażowe spółki zmalały rok do roku o 8,3 proc. do 1,14 mln zł, a zysk netto wzrósł z 241,8 do 281,7 tys. zł. W całym ub.r. firma poprawiła wpływy i zysk.

Astro jest notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect. W czwartek na koniec sesji kurs firmy wynosił 0,643 zł, co daje kapitalizację w wysokości 17,18 mln zł. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes, bezpośrednio i poprzez firmę zależną ma 75,26 proc. walorów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po wakacjach startuje nowy kanał informacyjny News24

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
Newsy bez polityki? Średnio to widzę. Superstacja próbowała i szura po samym dnie oglądalności.
49 2
odpowiedź
User
Neo
Telewizja newsowa, to skarbonka bez dna. Przyciągnięcie do siebie widzów na rentownym poziomie jest wręcz niewykonalne. Ostatnio nawet taki weteran i bóg na Olimpie telewizyjnym, Rupert Murdoch zrezygnował z kanału informacyjnego w Wielkiej Brytanii. To pieniądze źle zainwestowane.
19 3
odpowiedź
User
Gość
Pewnie będzie jak z kanałami Next. Uruchomili 10 kanałów, naprodukowali treści a później się okazało, że żadna kablówka ani platforma satelitarna nie są zainteresowane kanałem no i koniec.
17 4
odpowiedź