Newspoint zmienia się w spółkę należącą do Opointu

Newspoint, dotychczasowa marka Netsprint, przekształca się w spółkę. Wszystkie jej udziały przejmuje firma Opoint AS, która tak samo jak Netsprint należy do grupy Amedia, a jej prezesem zostanie Robert Stalmach.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Przekształcenie Newspointu w spółkę i przejęcie go przez Opoint AS jest elementem porządkowania portfolio grupy Amedia oraz ma na celu pogłębienie bezpośredniej współpracy Newspointu i Opointu. - Zmiana właściciela przyczyni się do wzmocnienia Newspoint pod kątem kapitałowym oraz ułatwi rozwój produktów i usług. Umożliwi też połączenie sił obu firm w sprzedaży pełnej oferty monitoringu mediów na rynkach zagranicznych - przekonuje Robert Stalmach, prezes Newspointu. Stalmach poprzednio był dyrektorem zarządzającym pionu monitoringu internetu i członkiem zarządu Netsprintu, natomiast obecnie dołączy też do zarządu Opointu.

Newspoint pozostanie blisko związany z Netsprint przez wspólną grupę kapitałową. Obie firmy będą nadal ściśle współpracować na polskim rynku, m.in. nadal będą oferować swoje usługi w ramach kompleksowej oferty Pakiet 360. Po przeprowadzonych zmianach Netsprint planuje zintensyfikowanie działań zapewniającym reklamodawcom skuteczne zwiększanie liczby użytkowników i poprawę konwersji ich serwisów www.

Opoint AS i Newspoint współpracują od początku 2007 roku. Pierwszym etapem współpracy było wprowadzenie w Polsce pod marką Newspoint flagowego produktu norweskiej firmy - Opoint Monitora, kolejnym wykorzystanie przez Opoint AS platformy wyszukiwawczej Netsprint USE, a następnie - podpisanie umowy na dostarczanie danych z monitoringu social media na rynek norweski.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Globalna kampania M&M’s i Marvel

Globalna kampania M&M’s i Marvel