SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Newsweek Polska” podrożał o 2 zł, „Sieci” o 1 zł

Cena egzemplarzowa tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) wzrosła z 9,90 do 11,90 zł, a „Sieci” - z 7,90 do 8,90 zł. Niedawno podrożały „Polityka”, „Gazeta Polska” i „Gość Niedzielny”.

Article

Podwyżka ceny „Newsweek Polska” została wprowadzona w nowym numerze. Nie zmieniła się objętość, wynosząca ok. 100 stron. W ub.r. tygodnik podrożał dwa razy: w styczniu z 8,50 do 8,90 zł, a w kwietniu do 9,90 zł.

Natomiast w przypadku „Sieci” ub.r. 8,90 zł kosztowały tylko niektóre numery, zwykle mające więcej stron.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Newsweek Polska” wynosiła 62 307 egz. (z czego 53 881 w wersji drukowanej), a „Sieci” 31 303 egz. (26 247 w formie drukowanej).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszej połowie stycznia z 9,90 do 11,90 zł podrożała „Polityka”. - Do tej podwyżki zmuszają nas stale rosnące koszty wydawnicze, w tym zwłaszcza - szybujące już od ponad roku ceny papieru wykorzystywanego do produkcji tygodnika, koszty usługi druku oraz wyższe opłaty za dystrybucję. Nasze kostki domina zostały - podobnie jak u wielu innych producentów i dostawców w różnych segmentach rynku - poprzewracane przez wojnę Putina z Ukrainą - wyliczył zespół tygodnika w komunikacie dla czytelników.

Natomiast cena egzemplarzowa „Gazety Polskiej” z początkiem stycznia wzrosła z 6,50 do 7,50 zł (równocześnie standardową objętość obniżono do 84 stron), a cenę „Gościa Niedzielnego” podniesiono z 8 do 10 zł.

W styczniu nie zdrożały zaś na razie inne tygodniki opinii: „Do Rzeczy” (kosztuje 9,90 zł), „Tygodnik Powszechny” (12 zł), „Przegląd” (8,90 zł) i „Angora” (7 zł).

W ub.r. zdrożało wiele gazet i czasopism, wydawcy tłumaczyli przede wszystkim podwyżkami cen prądu i papieru. Ceny dzienników regionalnych Polska Press podwyższono z początkiem stycznia, a kolejny raz jesienią. „Dziennik Gazeta Prawna” w październiku podrożał o 40 groszy.

Z kolei z początkiem stycznia br. o 1 zł wzrosły ceny „Pulsu Biznesu” (Bonnier Business Polska) i wszystkich wydań „Gazety Wyborczej” z wyjątkiem piątkowego. Zdrożały również „Rzeczpospolita” i „Parkiet”.

Ceny około dziesięciu swoich czasopism, m.in. „Pani”, „Motoru” i „Show”, podwyższyło Wydawnictwo Bauer.

Dołącz do dyskusji: „Newsweek Polska” podrożał o 2 zł, „Sieci” o 1 zł

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Ciekawe gdzie to się skończy. Ile mogą kosztować tygodniki? Za chwilę to będzie połowa ceny książki. A i tak to się nie spina.
odpowiedź
User
KimOUT
Lis zniszczył Newsweek, ale Sekielski też nie ma pojęcia o prowadzenie takiego pisma. Niestety wcale nie jest lepiej, choć nieco stonował wydania. Nadal najbardziej brakuje ciekawych, ambitnych treści.
odpowiedź
User
So what?
Dwanaście złotych...
odpowiedź