SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Newsweek” wygrał z Piotrem Dudą, nie będzie sprostowania głośnego tekstu „Hotel robotniczy”

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wnioski szefa NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy oraz spółki Dekom o publikację sprostowań do artykułu tygodnika „Newsweek” (Ringier Axel Springer Polska) pt. „Hotel robotniczy” z września ub.r. - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Tekst Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli opublikowano w wydaniu „Newsweeka” z 7 września ub.r. Autorzy opisali w artykule kilka co najmniej parodniowych pobytów Piotra Dudy w ostatnich latach w hotelu uzdrowiskowym „Bałtyk” w Kołobrzegu, należącym do kontrolowanej przez NSZZ „Solidarność” spółki Dekom. Według relacji Duda, czasami z żoną, nocował w luksusowym apartamencie, w którym doba kosztuje 1,3 tys. zł, korzystał z zabiegów odnowy biologicznej, a na koniec pobytu dostawał kilka kilogramów ryb. Nie płacił za to nic, ewentualnie 85 zł za sam nocleg.

Przy tekście zamieszczono skany rachunku na zero zł za odnowę biologiczną i maila ze zmianą terminu rezerwacji apartamentu dla Dudy. Autorzy ujawnili również, że część pracowników „Bałtyku” została zatrudniona przez zewnętrzną firmę na umowach śmieciowych. W artykule znalazło się zastrzeżenie, że od wypowiadających się anonimowo pracowników ośrodka dziennikarze uzyskali pisemne oświadczenia, że w razie procesu powtórzą swoje relacje w sądzie.

Dzień po ukazaniu się w sprzedaży wydania tygodnika z artykułem „Hotel robotniczy”, Piotr Duda na konferencji prasowej sprostował informacje podane przez Krzymowskiego i Cieślę. Jego nazwisko miało pojawiać się przy 27 rezerwacjach w systemie hotelowym, co szef związku zawodowego „Solidarność” tłumaczył tym, że na jego konto przyjeżdżali inni goście.

Piotr Duda zapowiedział pozwanie tygodnika „Newsweek”, a na świadków chciał powołać m.in. Bronisława Komorowskiego, ówczesnego szefa CBA Pawła Wojtunika, wicepremiera Janusza Piechocińskiego, szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Mieli oni poświadczyć, że w podanych przez tygodnik terminach Duda nie przebywał w hotelu „Bałtyk”.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, szef NSZZ „Solidarność” i spółka Dekom (właściciel hotelu „Bałtyk”) pozwali redaktora naczelnego tygodnika i nakazanie opublikowania sprostowań do tekstu. Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił obydwa pozwy i zasądził na rzecz Tomasza Lisa zwrot kosztów procesowych.

Z naszych ustaleń wynika, że Piotr Duda nie pozwał jednak „Newsweeka” cywilnie o ochronę dóbr osobistych. Nie wytoczył również Michałowi Krzymowskiemu i Wojciechowi Cieśli sprawy karnej o zniesławienie.

Z danych ZKDP wynika, że w styczniu br. sprzedaż ogółem „Newsweeka” wyniosła 117 961 egz.

Dołącz do dyskusji: „Newsweek” wygrał z Piotrem Dudą, nie będzie sprostowania głośnego tekstu „Hotel robotniczy”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
śmieszny artykuł
Tiaaaaaa luksusowy apartament,znajomy był i widział i nie jest to super luksusowy apartament.Zresztą związek "Solidarność" jest od oceniania Dudy,a zagraniczna gazeta.
odpowiedź
User
marketer
i bardzo dobrze, Duda jaki jest każdy widzi!!!
odpowiedź
User
YKK
I co pan zrobi z tymi wszystkimi cholewami panie Duda? PS Pozdrowienia dla Kacperka.
odpowiedź