SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Next Film przejmuje działalność filmową Agory. Kinga Rybarczyk dyrektorem zarządzającym

Kinga Rybarczyk z pionu projektów specjalnych Agory awansowała na dyrektora zarządzającego spółki Next Film. Małgorzata Plawgo (była szefowa serwisu Wyborcza.pl) została dyrektorem ds. public relations tej firmy. Next Film przejmuje też część działalności Agory, związanej z produkcją i koprodukcją filmową.

Kinga RybarczykKinga Rybarczyk

Next Film jest firmą, która dotychczas zajmowała się wprowadzaniem na ekrany kin filmów polskich i zagranicznych. Istnieje od 2012 roku, powołana przez spółkę Helios. Teraz rozszerza swoją działalność: już nie tylko zajmie się dystrybucją, ale także przejmie część działalności spółki-matki, związanej z produkcją i koprodukcją filmów. - Tym samym wszystkie przedsięwzięcia Grupy Agora związane z działalnością filmową są skupione w jednej strukturze organizacyjnej - informuje Aleksandra Wawrzos, specjalista do spraw komunikacji Agory.

Zmiany formalne pociągnęły za sobą też zmiany personalne. Nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego Next Film objęła Kinga Rybarczyk. Do zespołu dołączyła również Małgorzata Plawgo, która została dyrektorem ds. PR. Prezesem pozostaje Robert Kijak.

Rybarczyk pracę w Agorze rozpoczęła w 1994 roku. Przez wiele lat była związana z redakcją "Gazety Stołecznej", w której odpowiadała m.in. wprowadzenie "Gazety Co Jest Grane". W lutym 2015 roku dostała dział projektów specjalnych i akcji społecznych.

Od kwietnia 2016 r. na stanowisku zastępcy dyrektora pionu projekty specjalne zarządzała największymi niestandardowymi przedsięwzięciami realizowanymi w jego ramach m.in. musicalem „Król Swingu”. Odpowiadała za ich finansowanie, produkcję, sprzedaż i marketing.

Plawgo na stanowisku dyrektor ds. PR będzie odpowiedzialna za komunikację wszystkich produkcji filmowych dystrybuowanych przez spółkę Next Film. Z Agorą związana jest od 20 lat, zaczynając pracę w lokalnych redakcjach „Gazety Wyborczej”. Od 1998 do 2007 była wiceszefową, a następnie szefową redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”. W 2007 r. została dyrektorem serwisów informacyjnych Gazeta.pl. Odpowiadała wówczas m.in. za rozwój redakcyjny portalu, współpracę z newsroomem Radia TOK FM i powstanie serwisu Tokfm.pl. W 2013 r. objęła stanowisko redaktor naczelnej serwisu Wyborcza.pl. W listopadzie pożegnała się z tym stanowiskiem. Została wówczas dyrektorem ds. komunikacji w dziale Projekty specjalne.

W 2016 roku Agora zanotowała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej). W samym segmencie filmowo-książkowym Agora zanotowała natomiast wzrost wpływów o 5,5 proc. do 364 mln zł. W należącej do Agory sieci kin Helios przychody ze sprzedaży biletów zwiększyły się o 20 proc. do 195,1 mln zł. W czwartym kwartale ub.r. w kinach Helios sprzedano 3,4 mln biletów, czyli o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Next Film przejmuje działalność filmową Agory. Kinga Rybarczyk dyrektorem zarządzającym

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zorientowany
Tuza zarządzania. Widzę spadki siłą bezwładności.
odpowiedź