SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NFI EM&F planuje przejęcia. Wkrótce dwie akwizycje

Grupa NFI Empik Media & Fashion, po trzech akwizycjach w ostatnich miesiącach, planuje w niedługim czasie kolejne dwa przejęcia na rynku wydawniczym. W efekcie przychody Grypy EM&F w internecie w 2011 r. wyniosą około 140 mln zł, a z działalności wydawniczej kolejne 70 mln zł.

NFI EM&F planuje przejęcia. Wkrótce dwie akwizycje

"W II kwartale 2011 r. i lipcu Grupa zrealizowała kolejne akwizycje, wspierające rozwój Grupy - tj. nabycie większościowych udziałów w spółce GRY-OnLine - niekwestionowanego lidera wśród polskich mediów związanych z rynkiem gier video oraz w Gandalf - lidera w dystrybucji podręczników szkolnych w Internecie, a jednocześnie jednej z najbardziej uznanych księgarni internetowych w Polsce. Dzięki tym akwizycjom Grupa EMF stanie się jednym z największych operatorów rynku e-commerce  w Polsce - łączne przychody pro-forma Grypy EMF w Internecie w 2011 r. wyniosą około 140 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W II kwartale 2011 r. Grupa EMF nabyła wydawnictwo książkowe Buchmann, specjalizujące się w wydawnictwach albumowych, słownikach, poradnikach i beletrystyce.

"Grupa EMF planuje w niedługim czasie kolejne dwie akwizycje na rynku wydawniczym, w wyniku których Grupa stanie się jednym z największych nie podręcznikowych wydawców w Polsce. Oczekiwane łączne przychody pro-forma z działalności wydawniczej Grupy EMF wyniosą ok. 70 mln zł" - czytamy dalej.

W ubiegłym tygodniu prezes Empiku Maciej Szymański w rozmowie z agencją ISB powiedział, że spółka "stale pracuje nad akwizycjami i jeszcze w tym roku poinformuje o kolejnych transakcjach. Wśród nich jest jedna, w kanale tradycyjnym, która dotyczy spółki większej od Gandalfa".

Natomiast członek zarządu i dyrektor finansowy spółki, Jacek Bagiński, powiedział dziś agencji ISB, że ewentualne finansowanie nowych zakupów nie będzie stanowiło dla spółki większych problemów.

"Posiadamy sporo środków z wyemitowanych wcześniej obligacji i te właśnie środki przeznaczymy na akwizycje" - powiedział w rozmowie z agencją ISB Bagiński.

Członek zarządu Grupy Empik dodał także, że jest to bardzo pozytywna informacja, ponieważ w obecnej bardzo trudnej sytuacji na globalnych rynkach finansowych spółka nie będzie musiała poszukiwać kapitału, choć zdaniem zarządu i to nie było by nawet dziś żadnym kłopotem dla finansów spółki. W strukturze zadłużenia dominuje bowiem dług długoterminowy, a jedynie 30% to zadłużenie krótkoterminowe. Wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA nie przekracza 2,5, co - zdaniem Bagińskiego - sprawia, że dług jest na bezpiecznym dla Grupy poziomie.

Narastająco w I-II kw. 2011 roku spółka miała 5,41 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 7,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1333,28 mln zł wobec 1245,15 mln zł. W ujęciu jednostkowym, w I-II kw. 2011 roku spółka miała 3,13 mln zł straty netto wobec 20,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NFI EM&F planuje przejęcia. Wkrótce dwie akwizycje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl