SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NFI EM&F: Przejęcie spółki przez Pentę i Eastbridge nie godzi w jej interesy

Przejęcie przez Penta Investments Limited oraz Eastbridge Sarl kontroli nad spółką NFI Empik Media & Fashion (NFI EM&F) nie godzi w jej interesy, uważa zarząd NFI EM&F. W jego ocenie, cena za akcje spółki jest godziwa, a podmioty współkontrolujące mogą jej zapewnić dostęp do dodatkowych źródeł finansowania.

NFI EM&F: Przejęcie spółki przez Pentę i Eastbridge nie godzi w jej interesy

"W ocenie zarządu, wezwanie będące następstwem przejęcia przez Penta wspólnej kontroli z Eastbridge nad spółką (...) nie godzi w interesy spółki. Zdaniem zarządu, Eastbridge i Penta, jako podmioty współkontrolujące spółkę, mogą zapewnić spółce dostęp do dodatkowych źródeł finansowania niezbędnych w celu jej dalszego rozwoju i restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym zarząd spółki, opierając się o informacje zawarte w wezwaniu stwierdza, że ogłoszone wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki współgrają z interesami spółki, a także że nie ma podstaw do stwierdzenia, że wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki będą mieć wpływ na zatrudnienie w spółce i na lokalizację prowadzenia jej działalności, podano także.

"Zgodnie z oceną zarządu, zaproponowana w wezwaniu cena 10,45 zł za akcję spółki, będąca taką samą ceną jaką ostatecznie Penta i Eastbridge zaoferowały akcjonariuszom spółki w wezwaniu ogłoszonym w dniu 13 marca 2012 r. odzwierciedla godziwą wartość spółki w przeliczeniu na jedną akcję spółki. Mając powyższe na uwadze, zarząd spółki stwierdza, że jego zdaniem, cena proponowana w wezwaniu jest zgodna z wymogami ceny minimalnej określonymi w art. 79 Ustawy o Ofercie" - czytamy dalej.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, jedynym podmiotem, który nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

Pod koniec kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie kontroli nad NFI EM&F przez fundusz Penta.

NFI Empik Media & Fashion miała 32,02 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 13,06 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 686,47 mln zł wobec 595,12 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NFI EM&F: Przejęcie spółki przez Pentę i Eastbridge nie godzi w jej interesy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl