SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NFI Midas kupi Mobyland za 177 mln zł

NFI Midas podpisał przedwstępną umowę kupna 100% udziałów w spółce Mobyland, poinformował fundusz w raporcie. Cena wyniesie 177 mln zł, ale pod warunkiem, że zadłużenie Mobylandu nie przekroczy 38,5 mln zł. Jeśli będzie wyższe, to cena zostanie odpowiednio obniżona.

NFI Midas kupi Mobyland za 177 mln zł

"W 2011 r. planujemy połączyć Mobyland i naszą spółkę zależną CenterNet" - powiedział prezes NFI Midas Wojciech Pytel na konferencji prasowej w czwartek. Po sfinalizowaniu transakcji Midas będzie kontrolował 100% udziałów w Mobylandzie. NFI kontroluje już 100% CenterNetu, który jest obecnie jego jedynym aktywem.

Transakcja ma zostać sfinalizowana ze środków pozyskanych z emisji akcji z prawem poboru. Fundusz ma prawo odstąpić od transakcji, jeśli emisja się nie powiedzie. Prospekt emisyjny związany z emisją ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) jeszcze w tym roku.

CenterNet i Mobyland to odpowiednio piąty i szósty operator strukturalny. Spółki posiadają sąsiadujące częstotliwości przeznaczone do świadczenia usług telefonii mobilnej. Członek rady nadzorczej NFI Midas Zygmunt Solorz-Żak podkreślił, że połączenie CenterNetu i Mobyland nie wymaga zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Według niego, to formalnie jedyna możliwość, żeby w jednej spółce połączyć oddzielne koncesje CenterNetu i Mobylandu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NFI Midas kupi Mobyland za 177 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl